ادبیات عمومی: درس به درس یا مبحثی؟! مسئله این است

درس ادبیات عمومی را می‌توان چالش‌برانگیزترین درس عمومی محسوب کرد چرا که اکثر دانش‌آموزان در مدرسه با این درس مشکل ندارند، ولی نوبت تست و آزمون که می‌رسد کفگیرشان بدجور

ادبیات عمومی: درس به درس یا مبحثی؟! مسئله این است

نسرین دشتبان فرهنگ 

رتبه 221 منطقه 2  انسانی 97

ادبیات عمومی: درس به درس یا مبحثی؟! مسئله این است

ادبیات عمومی: درس به درس یا مبحثی؟! مسئله این است


درس ادبیات عمومی را می‌توان چالش‌برانگیزترین درس عمومی محسوب کرد چرا که اکثر دانش‌آموزان در مدرسه با این درس مشکل ندارند، ولی نوبت تست و آزمون که می‌رسد کفگیرشان بدجور می‌خورد به ته دیگ دانش ادبی!

علت این است که برای پاسخ به تست‌های ادبیات باید استراتژی مطالعاتی کاملاً متفاوتی از آنچه برای امتحانات مدرسه داریم، داشته باشیم.

اکثر ما شنیده‌ایم که برای برخی رتبه‌های برتر درس ادبیات چالش و مشکل‌ساز بوده، اما توانسته‌اند آن را تدریجاً به نقطه قوت خود تبدیل کنند و همة آن‌ها به یک روش مشترک اشاره کرده‌اند، مبحثی خواندن!

در کنکور نظام جدید برای درس ادبیات از 5 مبحث آرایه، قرابت، دستور و املا و لغت سوال طرح خواهد شد.

پیشنهادی که من برای تغییر روش دانش‌آموزم (فاطمه عنقی‌زاده، تبریز) از درس به درس خواندن برای شروع مطالعه مبحثی داشتم به این ترتیب بود که ادبیات را به صورت مستمر و در بازه های زمانی کوتاه مطالعه کند. به این صورت که هر شب 45 دقیقه برای حل تست این مباحث و بررسی آنها صرف کند. با توجه به دشواری و تعداد بالای سوال مبحث قرابت پیشنهاد این بود که مبحث قرابت را به صورت جدا و 4 مبحث دیگر را به صورت جفت مبحث مطالعه کند.

دانش‌آموز من الگوی پیشنهادی را رعایت کرده و به طور متناوب دو هفته ادامه داد و نتیجه آن را در افزایش چند از ده درس ادبیات خود مشاهده کرد.


برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه نسرین دشتبان فرهنگ  عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.