پشتیبان ویژه : در این زمستان بذر پیشرفت و موفقیت را بکارید

"نیم سال دوم آغازی مهم‌تر"؛ این عبارتی است که با نزدیک شدن پایان امتحانات نیم‌سال اول مدام می‌شنویم و خیلی‌ها شاید دلیلش را می‌دانند.

پشتیبان ویژه : در این زمستان بذر پیشرفت و موفقیت را بکارید

پوریا کنعانی

رتبه 36 منطقه 1 کنکور 96- پزشکی دانشگاه شهید بهشتی

در این زمستان بذر پیشرفت و موفقیت را بکارید

"نیم سال دوم آغازی مهم‌تر"؛ این عبارتی است که با نزدیک شدن پایان امتحانات نیم‌سال اول مدام می‌شنویم و خیلی‌ها شاید دلیلش را می‌دانند. اگر بخواهیم ساده بگوییم این نیم‌سال مهم‌تر است. چون به آزمون سراسری نزدیک‌تر است و حساسیت در این برهه بالاتر است. ولی دلایل مهم و شاید مهم‌تر(نه از لحاظ این‌که این دلایل از کنکور مهم‌ترند بلکه این دلایل برای داشتن کنکوری موفق‌تر و پیروزی شیرین‌تر لازم هستند، بسیار اهمیت دارند.) دلیل اول که ذکر شد این دوران به کنکور نزدیک‌تر است و طبیعتاً همه دانش‌آموزان (یا حداقل بسیاری از آن‌ها) در حالت تلاش حداکثری و در حال درس خواندن هستند و علاوه بر آن تقریباً بیش‌تر دانش‌آموزان به علت آزمون‌های نیم‌سال اول و آزمون‌های تابستان به خودشناسی رسیده‌اند. این دوران زمان چیدن میوه‌ها است و کاشتن هسته‌های میوه‌ها برای میوه بیش‌تر دانش‌آموزان در این مقطع دو دسته می‌شوند. یک دسته مسیر خود را یافته‌اند و می‌دانند چگونه، چقدر، چه زمانی چه درسی را بخوانند و در آزمون چگونه به آن پاسخ دهند. دسته دوم نیز در حال یافتن این مسیر هستند ولی اگر دانش‌آموزی در هیچ کدام  این دو دسته بزرگ نباشد دسته سومی نیز هست. گروهی از دانش‌آموزان به اصطلاح شاید تازه از خواب غفلت بیدار شده‌اند. برای این دسته که تعدادشان کم هم نیست نیم‌سال دوم می‌تواند شروعی باشد که بتوانند با استفاده از تجربه‌های دیگران شروع کنند و آن مسیر یکتایی که هر دانش‌آموز مخصوص به خود دارد را پیدا کنند. هیچ‌گاه برای شروع دیر نیست ولی الان زمانی است که همه می‌ایستند و خط شروع دوباره کشیده می‌شود و سوت شروع دوباره نواخته می‌شود. شاید در شروع کار سرعت، پیشرفت کم باشد ولی اگر با این مسئله مواجه شدید به خودتان یادآوری کنید که من تازه شروع کرده‌ام و حتی اگر شتاب پیشرفت من مانند سایرین باشد مدتی زمان لازم است تا به سرعت پیشرفت دیگران برسم.

پشتیبان ویژه : در این زمستان بذر پیشرفت و موفقیت را بکارید

https://t.me/VipPoshtiban


از دلایل دیگر اهمیت این مقطع وجود دوره‌های مهمی است که به دوران‌‌های جمع‌بندی معروف هستند. دو دوره جمع‌بندی در این مقطع داریم اولی دوران طلایی نوروز و دومی دوران جمع‌بندی نهایی یا سه روز یک بار.

در دوران نوروز دو آزمون مشابه نیم‌سال اول داریم که می‌تواند معیار پیشرفتتان در این چند ماه اول نیم‌سال دوم باشد پس اگر دو آزمون 21 دی و 5 بهمن را خوب نگذرانده‌اید در این دو آزمون برای جمع‌بندی دروس پایه و نیم‌سال اول سال آخر زمان کافی را خواهید داشت.

کمی پس از دوران نوروز دوران جمع‌بندی نهایی را خواهیم داشت که دانش‌آموزان آنچه را کاشته اند، برداشت می‌کنند ولی این برداشت به معنای انجام کار نیست کسی که برداشت منظم و بدون هدر رفتی داشته باشد موفق‌تر    خواهد بود. اگر بخواهم بهتر توضیح دهم یک کشاورز که به شیوه صحیح برداشت کند ممکن است که از کشاورزی با مساحت زمین بیشتر، محصول بهتری داشته باشد. دانش‌آموزانی هم که در این دوران به شیوه صحیح (به عنوان مثال سه روز یک بار) مطالعه کنند می‌توانند پیشرفت خوبی داشته باشند.

کلام آخر این‌که سعی کنید در این زمستان بذر پیشرفت و موفقیت را بکارید، در بهار از آن محافظت کنید و در تابستان ثمره و میوه شیرین موفقیت را بچشید.


برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه پوریا کنعانی عدد 630 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.مقاله پیشنهادی 1 : از همین امروز شروع کنید!