مشاوره کنکور تجربی

به نظر شما چرا درصد قابل توجهی از دانش آموزان به سمت رشته‌ی تجربی می‌روند؟ آیا با مشاوره کنکور تجربی آشنا هستند؟

مشاوره کنکور تجربی

رشته ی تجربی پرطرفدارترین و پرمتقاضی ترین رشته ی کنکور است.به نظر شما چرا درصد قابل توجهی از دانش آموزان به سمت رشته ی تجربی می روند؟ آیا با مشاوره کنکور تجربی آشنا هستند؟

یکی از دلایل عمده ی این انتخاب، ورود به رشته های پزشکی، آینده ی شغلی مناسب و جایگاه اجتماعی بالا می باشد که باعث می شود برخی از داوطلبان حتی بدون درنظرگرفتن علایق خود، پا به عرصه ی رشته ی تجربی می گذارند.اینکه هر کسی با چه انگیزه ای وارد این میدان بزرگ شده مورد بحث این مقاله نیست و ما می خواهیم هریک از متقاضیان کنکور تجربی را به گونه ای راهنمایی کنیم تا بتوانند به هدف محصور در ذهن خود برسند. هدف اصلی خیلی از داوطلبان، قبولی در رشته های علوم پزشکیه و برای نیل به این اهداف مهم باید مراحلی گذرانده بشه تا نتیجه ی مطلوب حاصل شود. مشاوره کنکور تجربی به شما کمک می کند تا اطلاعات بیشتری در مورد کنکور رشته ی خود پیدا کنید و با توجه به آن، بهترین مسیر را انتخاب کنید و با انگیزه و تلاش به مقصد نهایی خود برسید. در ادامه ی مقاله قسمت های مختلفی درنظرگرفته شده تا راهنمای خوبی برای شما داوطلبان کنکور تجربی باشد.

مشاوره کنکور تجربی


تعداد شرکت کننده در کنکور تجربی سه سال اخیر

642 هزار و 228 نفر در کنکور تجربی 97

580 هزار و 301 نفر در کنکور تجربی 96

519 هزار و 488 نفر در کنکور تجربی 95

این افزایش در تعداد داوطلبان باعث نگرانی برخی از دانش آموزان شده است که فکر می کنند با توجه به این افزایش، احتمال قبولی آنها در رشته و دانشگاه مدنظرشان کاهش پیداکرده است. ذکر این نکته حائز اهمیت می باشد که معمولا رقابت اصلی بین تعداد مشخصی از داوطلبان می باشد و افزایش آمار کل شرکت کنندگان تاثیر خاصی روی احتمال قبولی رشته ها و دانشگاه های برتر نخواهد داشت. البته کسب نتیجه ی مطلوب در کنکور تجربی کار هرکسی نیست!!!! کار هر بز نیست خرمن کوفتن/گاو نر میخواهد و مرد کهن!!!

یک نکته جالب هم این هست که در کنکور تجربی بیش از ۶۰ درصد از شرکت کننده ها خانم هستند. این نسبت در رشته ی ریاضی برعکسه و بیش از ۶۰ درصد شرکت کننده ها مرد هستند. این نشان میدهد که به دلیل همان آینده ی شغلی که درابتدا عرض کردیم، رشته های تجربی بیشتر مورد پسند خانم ها می باشد.


برای مشاوره در زمینهمشاوره کنکور تجربی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیرید


میزان سختی سوالات کنکور


سوالات کنکور تجربی تنوع زیادی دارد. در درس هایی مثل زیست و زمین شناسی، بیشتر حفظی و توی درس های فیزیک و شیمی بیشتر مفهومی و استدلالی هست. برای همین باید روی هر دو جنبه تسلط کافی داشته باشید. سوالات کنکور که به شکل مفهومی طراحی می شوند، به منزله دشوار بودن سوالات نیست بلکه کسانی که کتاب های درسی را به دقت مطالعه کرده باشند می ‌توانند به سوالات پاسخ دهند. زمان مناسبی برای حل تست های مختلف بگذارید که تمامی تیپ سوالات را ببینید تا در جلسه ی کنکور با سوال جدیدی مواجه نشوید که بخواهید تازه در موردش فکر کنید. طراحان آزمون کنکور در تدوین سوالات طبق نمودار و دستورالعمل زیر عمل می کنند :

20 الی 30% سوالات ساده (معمولا بیشتر دانش آموزان به این دسته سوالات پاسخ می دهند)

40 الی 60 % سوالات متوسط

20 الی 30% سوالات مشکل (سوالات سرنوشت ساز)

برای رسیدن به رتبه های برتر باید به قدری آمادگی و تسلط داشته باشید که بتوانید دسته ی سوم سوالات را هم به درستی جواب دهید.

آمار و اطلاعات مربوط به کنکور تجربی را در تصویر زیر مشاهده می کنید :


مشاوره کنکور تجربی

منابع کنکور تجربی

یکی از قسمتهای مهم برای مشاوره کنکور تجربی معرفی منابع هست. توصیه ی خیلی مهم ما این است که اصلا خودتان را درگیر چندین منبع نکنید و سعی کنید از یک منبع به شیوه ی درست بهره ببرید. برای آشنایی بیشتر به مقاله ی منابع کنکور تجربی 98 مراجعه بفرمایید.

زیر گروه ها و ضرایب دروس رشته ی تجربی

یکی از نکات مهمی که هر داوطلب کنکور تجربی باید به آن توجه کند ، زیرگروه های امتحانی هست. متاسفانه خیلی از دانش آموزان به این نکته ی بسیار مهم بی تفاوت هستند و به خیال خود باید تمام فکر و ذهنشان روی مطالعه و حل سوالات باشد. درحالی که اطلاع داشتن از این موضوعات باعث میشود که دانش آموز با برنامه ریزی منظم تری به مسیر خود ادامه دهد. اگر شما قبل از کنکور رشته ی مورد نظر خود را انتخاب کرده باشید کار برای شما راحت تر خواهدشد و به دروسی که در آن زیرگروه ضریب بالاتری دارد، بیشتر توجه می‏کنید. از طرف دیگر، زمان را برای درس های با ضریب کمتر زیاد تلف نمی کنید. در این قسمت از مشاوره کنکور تجربی شما را با زیرگروه ها و ضرایب دروس مختلف آشنا می کنیم:


مشاوره کنکور تجربی

نویسنده : عباس نمازی

برای مشاوره در زمینهمشاوره کنکور تجربی

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره

با شماره 9099071219 تماس بگیرید