کنکور 98

همایش یکصدمین سال تربیت معلم در ایران برگزار می‌شود

همایش ملی بزرگداشت یکصدمین سال تربیت معلم در ایران با عنوان 'تربیت معلم ایران: دیروز، امروز ، فردا' 11 و 12 اسفندماه به همت دانشگاه فرهنگیان برگزار می‌شود.

همایش یکصدمین سال تربیت معلم در ایران برگزار می‌شود
همایش ملی بزرگداشت یکصدمین سال تربیت معلم در ایران با عنوان 'تربیت معلم ایران: دیروز، امروز ، فردا' 11 و 12 اسفندماه به همت دانشگاه فرهنگیان برگزار می ش,n.
این همایش که با همراهی پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش، دانشگاه خوارزمی، شورای عالی آموزش و پرورش و انجمن علمی تاریخ ایران برگزار خواهد شد، در نظر دارد به مناسبت بزرگداشت صد سال تلاش و پشتکار فرهنگ دوستان این آب و خاک و با الهام از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی دستاوردهای آن را فراروی برنامه ریزان نظام تربیت معلم قرار دهد تا با توجه به شرایط خاص کشور، زمینه های ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش فراهم شود.

بر اساس فراخوان این همایش، سیر تحولی فلسفه تربیت معلم در ایران، سیر تاریخی ساختار تربیت معلم(دارالمعلمین، دارالمعلمات، دانشسرای مقدماتی، دانشسرای عالی، دانشسرای عشایری، دانشسرای روستایی، مراکز تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان)، سطح صلاحیت های منابع انسانی(مدرسان، اعضای هیات علمی و مدیران مراکز تربیت معلم)، چگونگی تامین و مدیریت منابع مالی مراکز تربیت معلم، وضعیت فضا و تجهیزات مراکز تربیت معلم، قوانین و مقررات،آیین نامه ها و دستورالعمل های مراکز تربیت معلم و راهبری و مدیریت در مراکز تربیت معلم از جمله محورهای این رویداد است.
سیر تاریخی برنامه های درسی ،تربیتی و آموزشی مراکز تربیت معلم، چگونگی جذب، تامین، نگهداشت و ارتقای معلمان، روش های تربیت و توانمندسازی معلمان، نظارت و ارزشیابی دانشجو معلمان در دوران تحصیل، آینده پژوهی در نظام تربیت معلم (نگاهی به فردای تربیت معلم – تربیت معلم در جهان امروز) و عوامل محیطی موثر در تربیت معلم ایران (با نگاهی به شرایط سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی) عنوان دیگر محورهای این همایش است.
دبیرخانه همایش به نشانی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش : تهران - خیابان سپهبد قرنی - نرسیده به پل کریم خان زند - نبش کوچه شهید باقری قصرالدشتی - پلاک 181- سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی - طبقه ششم - آماده دریافت آثار است و همچنین علاقه مندان به شرکت در این همایش می توانند از طریق ایمیل دبیرخانه به نشانی T.T.Conf@rie.ir نیز اقدام به ارسال آثار خود کنند.

* برگزاری آزمون المپیادهای علمی در سال تحصیلی 98 - 1397 اول تا پنجم بهمن ماه
مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان از برگزاری آزمون المپیادهای علمی در سال تحصیلی 98 - 1397 از اول تا پنجم بهمن ماه خبر داد.
داوطلبان می توانند با مراجعه به سامانه http://oly.medu.ir/portal/olympiad.php ،‌ کارت ورود به جلسه خود را دریافت و از نشانی حوزه امتحانی و زمان آزمون مطلع شوند، همچنین آن دسته از داوطلبانی که در مهلت مقرر ثبت‌نام،‌ موفق به پرداخت هزینه ثبت‌نام نشده‌اند، می توانند ضمن مراجعه به سامانه و انجام عملیات پرداخت،‌ ثبت نام را تکمیل و کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.
بر اساس اعلام مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان، همراه داشتن کارت ورود به جلسه عکسدار شرط لازم برای متقاضیان است، لذا داوطلبان باید پس از دریافت کارت از سامانه ثبت‌نام، به مدرسه محل تحصیل خود مراجعه و کارت را به مهر دبیرستان ممهور کنند، بنابراین از ورود داوطلبانی که کارت آنان فاقد عکس یا مهر مدرسه باشد به جلسه برگزاری آزمون جلوگیری خواهد شد.
در اطلاعیه این مرکز همچنین تاکید شده است در صورتی که کارت ورود به جلسه آزمون فاقد عکس یا عکس دیگری به اشتباه آپلود شده باشد، داوطلب می تواند با همراه داشتن یک قطعه عکس پرسنلی، برای الصاق و تائید آن به مدیر مدرسه محل تحصیل خود مراجعه کند.

منبع :