ایران صفر- عراق صفر؛ صعود با سرگروهی

ملی پوشان ایران با تساوی بدون گل مقابل عراق به‌عنوان صدرنشین گروه D به مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌ها صعود کردند.

ایران صفر- عراق صفر؛ صعود با سرگروهی

ملی پوشان ایران با تساوی بدون گل مقابل عراق به‌عنوان صدرنشین گروه D به مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌ها صعود کردند.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی فوتبال ایران بعد از شروع مقتدرانه‌ای که با برتری 5 بر صفر برابر یمن در جام ملت‌های آسیا داشت، در دیدار اخیرش هم ویتنام را با نمایشی سراسر هجومی و نتیجه 2 بر صفر شکست داد تا خود را به‌عنوان یکی از مدعیان اصلی قهرمانی این رقابت‌ها معرفی کند ولی آنها در مسابقه امشب برابر عراق، نمایشی متفاوت از دو بازی گذشته خود ارائه کردند و در حالی که حملات خطرناک زیادی روی دروازه حریف نداشتند، توانستند برای سومین بازی متوالی کلین‌شیت کنند و با کسب تساوی و تفاضل گل بهتر نسبت به عراق، با 7 امتیاز صدرنشین دور گروهی شوند.

تیم ملی عراق با وجود حملاتی که در دقایق پایانی داشت، نتوانست تیم ملی ایران را در دیداری پُر برخورد که مثل جدال چهار سال قبل داوری جنجالی و بحث برانیگزی هم داشت، شکست دهد تا به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به شاگردان کی‌روش، در رده دوم گروه D بایستند.


در دیگر مسابقه این گروه نیز، تیم ملی ویتنام موفق به برتری 2 بر صفر برابر یمن شد تا در سومین دیدارش در جام ملت‌های آسیا صاحب 3 امتیاز شود.

بهترین بازیکن


همام طارق با جنگندگی بالا، برتری در بیشتر نبردهای تن به تن با ملی پوشان ایران و جدال روی توپ‌های هوایی، بارها مانع از ایجاد حملات شاگردان کی‌روش شد و در انتقال توپ از عقب زمین به خط حمله و پاس‌های دقیق خود نقش کلیدی در جریان تساوی عراق داشت و می‌توان او را در کنار علی عدنان، مدافع چپ عراق به‌عنوان بهترین بازیکنان زمین دانست.
علی عدنان نیز بارها مانع از نفوذ علیرضا جهانبخش و وریا غفوری از جناح راست شد و با نمایش خوبی که در خط دفاعی عراق داشت، دو بار هم با تکل‌های به موقع خود مانع از گلزنی ملی پوشان ایران شد.

 

اتفاق ویژه


درست مثل جام ملت‌های 2015 استرالیا، دیدار امشب تیم‌های ایران و عراق نیز داوری جنجالی داشت که با اعتراض کارلوس کی‌روش نیز مواجه شد؛ روشن ایرماتوف که ازجمله داوران سرشناس فوتبال آسیا محسوب می‌شود و سرمربی ایران نیز عنوان کرده بود از انتخاب او به‌عنوان آخرین دیدار مرحله گروهی تیمش رضایت دارد، در این بازی روی دو صحنه مشکوک به پنالتی برای ایران اعلام پنالتی نکرد و در برخوردهای شدید میانه زمین نیز بعضا تصمیمات قاطعانه‌ای نداشت تا در دو صحنه بازیکنان دو تیم نیز با یکدیگر درگیری پیدا کنند؛ اتفاقاتی که مطمئنا دوباره با واکنش‌های تند کی‌روش و البته کاتانچ مواجه خواهد شد.منبع :