منابع پیشنهادی برای پرش به سکوی دوم (ویژه‌ی دوازدهمی ها)

برای دروس پایه، سه سکوی مقایسه در نظر گرفته شده تا بتوانید هدفگذاری دقیق‌تری انجام دهید،نتایج را مشاهده کنید.

منابع پیشنهادی برای پرش به سکوی دوم (ویژه‌ی دوازدهمی ها)

اکنون آزمون 21 دی(جمع بندی نیم سال اول دوازدهم) را پشت سر گذاشته ایم و باید برای آزمون 5 بهمن (جمع بندی دروس پایه) آماده شویم.

برای دروس پایه، سه سکوی مقایسه در نظر گرفته شده تا بتوانید هدفگذاری دقیق تری انجام دهید،نتایج را مشاهده کنید و بتوانید میزان پیشرفت خود را بر اساس یک برنامه ی مشخص و منسجم به وضوح ببینید.

 سکوهای مقایسه دروس پایه عبارتند از :

6 مهر

5 بهمن

7 فروردین

اکنون در سکوی دوم قرار داریم و با توجه به زمان محدودی  که برای سکوی دوم داریم، انتخاب منابع برای این بازه زمانی بسیار مهم است.

در ادامه سعی می کنم مهمترین منابعی که می توانید در این بازه زمانی کوتاه جهت پیشرفت در سکوی دوم استفاده کنید اشاره کنم:

1-با "کتاب های جمع بندی" تمرین مهم ترین سوالات را در اولویت قرار بده: در این بازه میتوانید از کتاب جمع بندی  اختصاصی پایه  و جمع بندی دروس عمومی استفاده کنید و با توجه به حجم کم و پوشش حداکثری مطالب مهم در این دو کتاب،شما می توانید کلیدی ترین سوالات را تمرین کنید و دروس پایه را بازیابی کنید.

2-با "جزوه ی هوشمند" نقص های یادگیری خودت را کامل کن: این کتاب دارای تیراژ یک نسخه و ویژه شخص شماست .محتوای این کتاب را ترکیبی از هوش انسانی (دانش مشاوره ی آموزشی) و هوش مصنوعی (کامپیوتر)تهیه کرده است و شامل سوالات انتخاب شده از آزمون های گذشته کانون است .توصیه میکنم حتما جزوه هوشمند "تابستان" و "نیم سال اول" را تهیه کنید و سوالات مباحث پایه را دوره کنید.

3-"آزمون های جمع بندی کتاب آبی" فراموش نشود: به احتمال خیلی زیاد شما وقت نخواهید داشت تمام سوالات کتابهای آبی را تمرین کنید ولی حتما آزمون های جمع بندی را امتحان دهید و بخش های که احساس ضعف داشتید را با تمرین  تست بیشتر از کتاب آبی به سرعت به نقطه قوت تبدیل کنید.

4-با چالش های دلپذیر" کتاب های سه سطحی" همراه شو و اعتماد به نفس خودت رو بیشتر کن: کتاب سه سطحی حجم کمی دارد و برای هر فصل کتاب درسی تعداد تست های خیلی زیادی در نظر گرفته نشده و حتما توصیه میکنم بر اساس تراز و زمانی که دارید یک،دو یا سه سطح را در هر فصل از این کتاب تمرین کنید و آمادگی خود را برای سوالات سطح بالاتر افزایش دهید.

5-زمان استفاده از "کتاب خودآموزی" فرا رسیده است: در طول سال تحصیلی پس از هر آزمون وقت گذاشتید ،ارزیابی آزمون را انجام دادید و کتاب خود آموزی را تکمیل کردید،حالا مجموعه ای در اختیار دارید که نویسنده آن خود شما هستید.

با مطالعه و تمرین سوالات این کتاب هم عمق یادگیری تان را بیشتر کنید و هم از مطالعه کتابی که خودتان نوشتید لذت ببرید.

اگر هم احیانا این کتاب را تهیه نکرده اید یا تکمیل نکرده اید از همین امروز نوشتن  کتاب خود آموزی را شروع کنید تا در نیم سال دوم مجموعه ای کامل در اختیار داشته باشید.

6-اشتباهات خودت را دوست داشته باش: کارنامه اشتباهات در صفحه شخصی شما به صورت کاملا رایگان در اختیار شماست و شما می توانید اشتباهات خود را به همراه پاسخ به دو صورت درس محور و آزمون محور دریافت کنید و نقاط ضعف را خیلی سریع به نقاط قوت تبدیل کنید.

7-"کارنامه بازیابی سوال محور" ابزاری برای دوران جمع بندی: شما میتوانید تمام سوالات آزمون های کانون از ابتدای سال تحصیلی تا کنون که شما در آن شرکت کرده اید، مبحث محور که به صورت درست، نادرست و پاسخ نداده(سفید)طبقه بندی شده دریافت کنید و با کمک آن بتوانید بر نقط قوت تاکید کنید و نقاط ضعف را پوشش دهید.

همانطور که می بینید منابع پیشنهادی متعدد است و شما باید برای هر درس تشخیص دهید که به سراغ کدام منبع(یا منابع) بروید ممکن است برای یک درس به سراغ کارنامه اشتباهات بروید و برای درسی دیگر که در آن قوی تر هستید از کتاب های سه سطحی استفاده کنید و یا سوالات جزوه هوشمند را تمرین کنید .

در پایان توصیه میکنم برای تصمیم در مورد انتخاب منابع با پدر، مادر و پشتیبان خود حتما گفتگو و مشورت کنید.

حسن فتحی مشاور سایت کتاب کانون