کنکور 98

نیمسال دوم و مهندسیِ پرقدرتِ منابع

برنامه‌ریزی چیست؟ چه قدر اهمیت دارد؟ آیا برنامه‌ریزی تغییری در وضعیت من به وجود می­آورد؟

نیمسال دوم و مهندسیِ پرقدرتِ منابع

برنامه‌ریزی چیست؟ چه قدر اهمیت دارد؟ آیا برنامه‌ریزی تغییری در وضعیت من به وجود می­آورد؟ می­خواهید در گروه پزشکی قبول شوید یا تربیت معلم؟ مهندسی یا حقوق؟ می­خواهید برای یک سفر آماده شوید؟ می­خواهید یک کالا را خرید کنید؟

همه این کارها با برنامه‌ریزی قابل اجرا است. بدون برنامه نمی­توان یک سفر خوب را تجربه کرد، بدون برنامه نمی­توان یک خرید مناسب انجام داد، هم‌چنین بدون برنامه نمی­توان در رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود قبول شد. اما برنامه‌ریزی چیست؟!

ما تا زمانی که برای کاری که می­خواهیم انجام بدهیم، هدفی نداشته باشیم. انجام آن بسیار سخت و بی‌نتیجه خواهد بود. پس از انتخاب هدفِ خود با یک برنامه‌ریزی دقیق می­توان برای رسیدن به هدف تلاش کرد.

اولین گامِ برنامه‌ریزی، انتخاب کتاب است.

 با داشتن یک سری منابع قابل اطمینان می­توان ابزار مناسب را برای رسیدن به هدف در دست داشت. بهتر است از هم اکنون برای دوران طلایی نوروز برنامه‌ریزی کنید. کدام کتاب ها برای شما مفید بود؟ در انتخاب کدام کتاب‌ها اشتباه کرده اید؟ از پشتیبان خود بخواهید در این زمینه شما را یاری دهد. برای دوران جمع‌بندی، دوران طلایی نوروز و نیم‌سال دوم منابع مفید را می­شناسید؟

کتاب جمع‌بندی و کتاب نوروز منابع بسیار مفیدی برای شما هستند. کتاب جمع‌بندی و کتاب نوروز به صورت آزمون محور طراحی شده‌اند، یعنی شما یک آزمون را حل می­کنید و سپس بر اساس نتایج حل آن، نقاط قوت و ضعفتان مشخص می­شود و پس از آن می­توانید با دید بهتری درس مربوطه را بخوانید و مقدار قابل توجهی در درس‌های خود

زمان ذخیره کنید.