نکاتی مهم در مورد آزمون 5 بهمن گروه دوازدهم انسانی!

آنچه در مورد آزمون 5 بهمن گروه دوازدهم انسانی باید بدانید: عنوان مواد امتحانی،تعداد، شماره سؤالات، مدت پاسخ‌گویی و .....

نکاتی مهم در مورد آزمون 5 بهمن گروه دوازدهم انسانی!

نكاتي مهم در مورد آزمون 5 بهمن گروه دوازدهم انسانی!

نکاتی مهم در مورد آزمون 5 بهمن گروه دوازدهم انسانی!


با پايان يافتن امتحانات نيم‌سال اول مدارس، شما در تاريخ 5 بهمن در دومين آزمون جمع‌بندي شركت خواهيد نمود.

 در واقع، آزمون 5 بهمن دومين آزموني خواهد بود كه شما را وادار خواهد نمود تا در جلسه‌‌ي آزمون، حجم نسبتاً زيادي از مباحث را در ذهن خود جمع‌بندی و مرور كرده و با تجربه‌ي يك آزمون نسبتاً جامع، خود را هرچه بيش‌تر براي شركت در كنكور سراسري آماده نماييد. 

آزمون 5 بهمن، «آزموني جامع» از کل مباحث درس‌هاي پايه‌ي زوج درس (ریاضی و آمار 1 و 2 ـ تاریخ و جغرافیای 1 و 2) و  درس‌هاي پايه‌ي مستقل (اقتصاد، علوم و فنون ادبی 1 و 2، جامعه‌شناسی 1 و 2، منطق و فلسفه‌ و روان‌شناسی) است تا با يک ارزيابي جامع از وضعيت تحصيلي خود در خصوص درس‌هاي پايه، به استقبال نيم‌سال دوم برويد.


نكته‌ي بسيار مهم درباره‌ی زوج درس‌ها:


در آزمون 5 بهمن پاسخ‌گویی به هر دو زوج درس اجباری است و اين آزمون امكان يك ارزيابي جامع و دقيق از ميزان تسلط بر هر يك از درس‌هاي پايه را در اختيار دانش‌آموزان قرار مي‌دهد و سبب مي‌شود تا در شروع نيم‌سال دوم، با نگاهي واقع‌بينانه‌تر و با آگاهي از وضعيت خود در هر درس، براي مطالعه در هفته‌هاي آتي و مطالعه در ایام نوروز (آزمون 7 فروردین) برنامه‌ريزي نمايند.سؤال‌هاي عمومي:


در روز برگزاري آزمون ابتدا به شما دفترچه‌ي سؤال‌هاي عمومي داده مي‌شود. دفترچه‌ي سؤال‌هاي عمومي رشته‌ي انساني با ساير گروها (رياضي و تجربي) متفاوت است بنابراين توجه داشته باشيد كه بر روي دفترچه‌ي سؤال، گروه انساني قيد شده باشد. مدت پاسخ‌گويي به سؤال‌هاي عمومي 75 دقيقه است.


نکاتی مهم در مورد آزمون 5 بهمن گروه دوازدهم انسانی!


سؤال‌هاي اختصاصي:


بعد از پايان يافتن زمان پاسخ‌گويي به سؤال‌هاي عمومي، دفترچه‌ي سؤال‌هاي اختصاصي توزيع مي‌شود مدت زمان پاسخ‌گويي به سؤال‌هاي اختصاصي 165 دقيقه است.

در آزمون 5 بهمن تنها از مباحث درس‌هاي پايه سؤال طرح خواهد شد و درس‌هاي سال دوازدهم مورد پرسش قرار نخواهند گرفت.


نکاتی مهم در مورد آزمون 5 بهمن گروه دوازدهم انسانی!


نکاتی مهم در مورد آزمون 5 بهمن گروه دوازدهم انسانی!


درس‌هایی که با رنگ آبی در برنامه‌ی آزمون مشخص شده‌اند بیان‌گر آن است که در این درس‌ها آزمون شاهد یا گواه خواهیم داشت که شامل 20 سؤال است. 10 سوال اول سؤال‌های تألیفی (طراحی) و 10 سؤال دوم سؤال‌های شناسنامه‌دار (سؤالات آزمون‌های سراسری و کانون در کتاب آبی که دارای سطح دشواری شناسایی شده می‌باشند.) هستند که برای هریک از این ده سؤال تراز جداگانه‌ای در کارنامه منظور می‌شود.

در آزمون 5 بهمن امكان برگزاري آزمون شاهد براي 3 درس اقتصاد، علوم و فنون ادبي (1 و2)، منطق و فلسفه را خواهيم داشت.


دفترچه‌ي پاسخ تشريحي:


در اين آزمون تنها يك دفترچه‌ي پاسخ به داوطلبان ارائه خواهد شد كه پاسخ تشريحي تمام درس‌ها در آن ذكر شده است.


نکته مهم:


آزمون 5 بهمن سکوی مقایسه است، مقایسه با آزمون 7 فروردین. تمامی مباحث آزمون 5 بهمن مجدد در آزمون 7 فروردین مورد پرسش قرار می‌گیرد.


از نتیجه‌ی این آزمون می توانید برای برنامه‌ریزی آزمون 7 فروردین استفاده کنید.


1) با استفاده از صفحه‌182 دفتر برنامه‌ريزي، ساعت مطالعه هر درس در آزمون‌ 5 بهمن را مشاهده و سعي در افزايش يا ثبات ساعت مطالعه در آزمون 7 فروردین داشته باشید.


2) با استفاده از كارنامه‌ي هدف‌گذاري، چند از 10 هر درس در آزمون‌ 5 بهمن را مشاهده و سعي در افزايش يا ثبات چند از 10 در درس‌ها در آزمون 7 فروردین داشته باشید.


3) با استفاده از كارنامه‌ي مبحثي، نقاط قوت پايدار و نوساني خود را در مباحث شناسايي و سپس با اولويت‌بندي اين مباحث براي مطالعه در آزمون 7 فروردین برنامه‌ریزی کنید.


دوستان خوب! اگر در خصوص گزارش‌هايي که بعد از هر آزمون در سايت کانون مشاهده مي‌کنيد، پيشنهاد يا انتقادي داريد يا مايل هستيد در خصوص موارد ديگري نيز به شما اطلاع‌رساني شود، بسيار خرسند و مسرور خواهيم شد از طريق شماره‌ تلفن 6463– 021 / داخلي 193 (واحد توليد آزمون چهارم انساني) شنونده‌ي صداي گرم شما باشيم


با آرزوي موفقيت