ساخت جزایر جدید در ساحل کپنهاگ برای تولید انرژی سبز

دولت دانمارک با همکاری شهرداران کپنهاگ طرح جدیدی را برای ساخت 9 جزیره جدید در نزدیکی ساحل این شهر ارائه کرده است. قرار است سرزمین هایی که از اجرای این طرح ایجاد می‌شوند،

ساخت جزایر جدید در ساحل کپنهاگ برای تولید انرژی سبز
دولت دانمارک با همکاری شهرداران کپنهاگ طرح جدیدی را برای ساخت 9 جزیره جدید در نزدیکی ساحل این شهر ارائه کرده است. قرار است سرزمین هایی که از اجرای این طرح ایجاد می شوند، برای فعالیت های تفریحی، صنعتی و تولید انرژی سبز به کار گرفته شوند.

این پروژه Holmene نام دارد و در فاصله 10 کیلومتری جنوب کپنهاگ اجرا خواهد شد. قرار است این 9 جزیره با استفاده از خاک حاصل از حفاری تونل های مترو و پروژه های ساختمانی که میزان آن به 26 میلیون متر مکعب می رسد، تامین شود.
جزایر 9 گانه کپنهاگ سه میلیون متر مربع فضای جدید را در اختیار می گذارند که شامل مناطق تجاری و صنعتی و مناظر طبیعی برای فعالیت های ورزشی و گردشگری خواهد بود.
تولید انرژی سبز یکی از نقاط تمرکز اصلی این پروژه است و این جزایر محل استقرار توربین های بادی و بزرگترین کارخانه تبدیل ضایعات به انرژی در شمال اروپا خواهند بود.
علاوه بر جزایر 9گانه قرار است ساختارهایی برای جلوگیری از سیلاب و همچنین صخره ها و جزایر کوچکی برای حمایت از حیات وحش محلی در این منطقه ساخته شود.
انتظار می رود عملیات ساخت این جزایر در سال 2020 میلادی آغاز و در سال 2040 تکمیل شود. هزینه ساخت این جزایر حدود 425 میلیون یورو تخمین زده می شود. قرار است این جزایر به ترتیب ساخته شوند و اولین جزیره ظرف 6 سال آینده آماده بهره برداری شود.

منبع :