برترین کالج‌های تحصیلات عالی 2019 معرفی شدند

رتبه بندی کالج‌های تحصیلات عالی سال 2019 به طور مشترک از سوی وال استریت ژورنال و نظام رتبه بندی تایمز منتشر شد. در این رتبه بندی از نظرات 200 هزار دانشجو استفاده شده است.

برترین کالج‌های تحصیلات عالی 2019 معرفی شدند

رتبه بندی کالج های تحصیلات عالی سال ۲۰۱۹ به طور مشترک از سوی وال استریت ژورنال و نظام رتبه بندی تایمز منتشر شد. در این رتبه بندی از نظرات ۲۰۰ هزار دانشجو استفاده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رتبه بندی کالج های تحصیلات عالی که توسط وال استریت ژورنال و تایمز منتشر می شود اطلاعاتی را در اختیار  دانش آموزان و خانواده های شان قرار می دهد تا آنها را در انتخاب آینده تحصیلی کمک کند. 

در این رتبه بندی نظرات حدود ۲۰۰ هزار دانشجوی فعلی دانشگاه ها جمع آوری شده است.

در این رتبه بندی تقریبا یک هزار کالج و دانشگاه در آمریکا در ۱۵ شاخص عملکرد فردی بررسی شده اند.

این شاخص ها در پاسخ به سوالاتی طراحی شده است که بیشتر به دانش آموزان و خانواده هایشان اهمیت می دهد. از جمله اینکه چگونه می توانم فارغ التحصیل شوم، وام های خود را چگونه پرداخت کنم و کار خوب پیدا کنم؟ آیا کالج منابع زیادی دارد که به من آموزش دهد؟ آیا در کلاس مشغول به کار خواهم شد و یا به معلمانم به خوبی دسترسی خواهم داشت؟ آیا جامعه دانشگاهی متنوع وجود دارد؟

امسال دانشگاه هاروارد برای دومین بار در رده برترین دانشگاه قرار گرفته است در حالی که موسسه فناوری ماساچوست به دومین پله رسیده و دانشگاه ییل رتبه سوم را کسب کرده است.

رتبه ۱۰ کالج برتر تحصیلات عالیه آمریکا

رتبهنام دانشگاهامتیازمنابعاشتغالخروجینوآوری
۱     دانشگاه هاروارد ۹۳.۲  ۲۹.۹  ۱۶.۷    ۳۹.۶  ۷.۱
۲موسسه فناوری ماساچوست MIT۹۲.۰  ۲۹.۴ ۱۶.۱ ۳۹.۲۷.۳
۳دانشگاه ییل۹۰.۹۲۶.۸ ۱۷.۱۳۹.۶۷.۴
۴دانشگاه کلمبیا۹۰.۸۲۷.۱۱۶.۶۳۹.۲۸.۰
۵موسسه فناوری کالیفرنیا۹۰.۵ ۳۰.۰ ۱۵.۲۳۹.۱۶.۳
۶دانشگاه استنفورد۹۰.۴۲۶.۱۱۷.۲۳۹.۰ ۸.۱
دانشگاه براون۹۰.۰۲۷.۴۱۷.۷۳۸.۰۷.۰
دانشگاه دوک۹۰.۰ ۲۶.۷  ۱۷.۱۳۹.۶ ۶.۷
۹دانشگاه پرینستون۸۹.۹۲۸.۱ ۱۵.۵۳۹.۵ ۶.۸
۱۰۱۰ دانشگاه پنسیلوانیا۸۹.۸  ۲۷.۰ ۱۶.۹  ۳۸.۹ ۶.۹

ماهیت رتبه بندی کالج های تحصیلات عالی سال ۲۰۱۹ که به طور مشترک از سوی وال استریت ژورنال و نظام رتبه بندی تایمز منتشر می شود با رتبه بندی دانشگاه های جهان متفاوت است و این رتبه بندی بر دانش آموزان متمرکز است. در واقع نتایج این رتبه بندی بیشتر بر آموزش تاکید دارد.

منبع :