کاظم قلم چی : منابع دوران جمع بندی ، مهندسی منابع برای نیم سال

کدام منابع را باید تغییر دهید و کدام منابع برای جمع بندی و دوران طلایی نوروز برایتان مناسب است ؟

کاظم قلم چی : منابع دوران جمع بندی ، مهندسی منابع برای نیم سال

آزمون 21 دی نقطه ی پایان نیم سال اول است .  قبل از آغاز نیم سال دوم نگاهی به عملکرد خود در نیم سال اول بیاندازید  و با بررسی کارنامه های آزمون و کارنامه ی امتحانات مدرسه خودتان را برای نیم سال دوم آماده کنید . اولین تصمیم را برای مهندسی منابع و کتاب هایتان بگیرید . کدام کتاب ها و منابع برای نیم سال اولتان مفید بود آن ها را نگه دارید و در نیم سال دوم هم از آن ها استفاده کنید . کدام منابع را باید تغییر دهید و کدام منابع برای جمع بندی و دوران طلایی نوروز برایتان مناسب است ؟

در این جا چند منبع مناسب  برای  دوران جمع بندی ، دوران طلایی نوروز  و نیم سال دوم را معرفی می کنیم.

سه کتاب جمع بندی پایه ، عمومی و دوازدهم

کتاب نوروز

کتاب های جمع بندی و نوروز به صورت آزمون محور طراحی شده اند و هر کدام شامل چند آزمون هستند که شما در دوران جمع بندی اول و دوران طلایی نوروز با روش بازیابی (ابتدا آزمون و سپس مطالعه ) درس می خوانید . البته روش معکوس را هم می توانید انجام دهید یعنی اول درس بخوانید و سپس امتحان بدهید ولی تحقیقات جدید  و آزمایش های گسترده مشخص کرده است که روش بازیابی ( ابتدا آزمون و سپس مطالعه ) بازده بیشتری دارد .

کتاب های زرد عمومی  و کتاب زرد 97 و کتاب  زرد اختصاصی

کتاب زرد 97 اختصاصی   شامل سوال های کنکور 97 است که متناسب با کنکور 98 تنظیم و ارائه می شود . ابتدا سوال های مشترک دو نظام قدیم و جدید . سپس سوال هایی که بحث برانگیزهستند و می توانند با ملاحظاتی برای نظام جدید هم مطرح شوند (حدود بیست درصد سوال ها ) . این سوال ها در منطقه ی خاکستری قرار دارند وبا همین سبک هم در کتاب زرد صفحه آرایی می شوند . سپس سوال های مستقل هر دو نظام قدیم و جدید . سوال های نظام قدیم عینا همان سوال های کنکور 97 است اما سوال های نظام جدید طراحی شده هستند . به این ترتیب کتاب زرد کنکور 97 برای دانش آموزان و فارغ التحصیلان قابل استفاده خواهد بود . کتاب زرد 97 شامل  سوالات کنکور خارج از کشور هم هست و ضمنا کتاب زرد اختصاصی 97  شامل سوال های هر دو گروه ریاضی و تجربی است  زیرا سه درس از چهار درس اختصاصی  برای هر دو گروه ریاضی و تجربی مشترک هستند .شیمی ( کاملا  مشترک ) و فیزیک  و ریاضی (برای رشته ی ریاضی کاملا و برای رشته ی تجربی  اکثرا )

 

کتاب زرد  عمومی پایه قبلا منتشر شده است و احتمالا تهیه کرده باشید  و اکنون کتاب زرد عمومی دوازدهم منتشر می شود که شامل سوال های مشترک  عمومی 97 برای دو نظام هم می شود . هشت مجموعه از سوال های این کتاب تست های مجموعه ای برای عمو می های  دوازدهم است و یک مجموعه شامل سوال های مشترک دوازدهم از کنکور 97 در پنج گروه آزمایشی است و مجموعه ی دهم هم شامل سوال های مشترک پایه از کنکور 97 برای پنج گروه آزمایشی است .

 به جز منابع جدید،  ضروری است  برای مهندسی دوباره ی منابعتان هم وقت بگذارید . منابعی را که قبلا تهیه کرده اید با دقت بررسی کنید کدام منابع برایتان مفید بوده اند و آن ها را خوب مطالعه کرده اید . کدام منابع مفید را خوب استفاده نکرده اید ؟  و کدام منابع را باید تغییر دهید؟ در آغاز نیم سال دوم روی منابعتان تمرکز کنید تا  نیم سال دوم را با برنامه ی موثرتر و اطمینان بیشتر آغاز کنید .

 

 کاظم قلم چی