آنچه باید در مورد آزمون 21 دی گروه فارغ‌التحصیل انسانی بدانیم

آنچه باید در مورد آزمون 21 دی گروه فارغ‌التحصیل انسانی بدانیم: سؤال‌های عمومی سؤال‌های اختصاصی و ....

آنچه باید در مورد آزمون 21 دی گروه فارغ‌التحصیل انسانی بدانیم

آنچه باید در مورد آزمون 21 دي گروه فارغ‌التحصیل انسانی بدانیم:

آنچه باید در مورد آزمون 21 دی گروه فارغ‌التحصیل انسانی بدانیم

اطلاعیه سازمان سنجش در خصوص آزمون سراسري سال 1398:


در سال 1398، سنجش با دو آزمون جداگانه (دو مجموعه سوال)مطابق موارد ذيل انجام مي‌شود، ضمناً از مباحث مشترک دو نظام آموزشی قدیم و جدید، سوال یکسان طرح خواهد شد.

• يك آزمون (يك مجموعه سوال) براي دانش‌آموزان نظام‌ قديم

• يك آزمون (يك مجموعه سوال) براي دانش‌آموزان نظام‌ جديد


توجه:داوطلبان با توجه به اينكه فارغ‌التحصيل نظام قديم يا نظام جديد آموزشي هستند لزوماً بايد در آزمون مربوط به نظام آموزشي كه در آن فارغ‌التحصيل شده‌اند، شركت نمايند.


نمرات دو گروه داوطلبان نظام قديم و نظام جديد تراز شده و گزينش به‌صورت رقابتي براساس نمره‌كل‌نهايي در زيرگروه مربوطه و ساير شرايط و ضوابط آزمون سراسري انجام مي‌شود. به عبارت ديگر ظرفيت مجزا براي داوطلبان نظام قديم و نظام جديد تخصيص داده نمي‌شود. 


با توجه به این اطلاعیه سازمان سنجش، گروه آزمون کانون فرهتگی آموزش تصمیم گرفته است در آزمون‌هایی که پیش‌روی نسبتاً زیادی دارند و جامع هستند آزمون بین دو گروه فارغ‌التحصیل و گروه دوازدهم را به‌صورت تراز مشترک برگزار کند. به این صورت که با توجه به مباحث گروه دوازدهم به عنوان مثال در آزمون 21 دی، مباحث مشترک آن‌ها در گروه فارغ‌التحصیل مورد پرسش واقع شود.


 این کار برای گروه فارغ‌التحصیل چندین فایده دارد:


فارغ‌التحصیلان می‌توانند مباحث مشترک با گروه نظام جدید را استخراج کنند و بر روی این مباحث متمرکز شوند چرا که احتمال طرح سؤال از این مباحث در کنکور سراسری بسیار بالا است.


  • با توجه به این‌که در این آزمون 2 کارنامه برای دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل صادر می‌شود، (1- سنجش میان گروه تحصیلی خود (دانش‌آموز یا فارغ‌التحصیل) 2- سنجش با هر دوگروه (دانش‌آموز و فارغ التحصیل)) ، فارغ‌التحصیلان می‌توانند وضعیت خود را در یک جامعه‌ی آماری بالاتر نیز بسنجند.


  • در آزمون 21 دی مباحث مشترک نیم‌سال اول سال دوازدهم با گروه فارغ‌التحصیل مورد پرسش قرار می‌گیرد.


  • در آزمون 5 بهمن مباحث مشترک دروس پایه سال‌های دهم و یازدهم با گروه فارغ‌التحصیل مورد پرسش قرار می‌گیرد.


  • در آزمون 7 فروردین مباحث مشترک دروس پایه سال‌های دهم و یازدهم با گروه فارغ‌التحصیل مورد پرسش قرار می‌گیرد. (ایستگاه جبرانی آزمون 5 بهمن) اگر در آزمون 5 بهمن بر روی مباحث مشترک نتوانستید متمرکز شوید و مطالعه کافی داشته باشید در این آزمون می‌توانید جبران نمایید.


  • در آزمون 16 فروردین مباحث مشترک نیم‌سال اول سال دوازدهم با گروه فارغ‌التحصیل مورد پرسش قرار می‌گیرد. (ایستگاه جبرانی آزمون 21 دی) اگر در آزمون 16 فروردین بر روی مباحث مشترک نتوانستید متمرکز شوید و مطالعه کافی داشته باشید در این آزمون می‌توانید جبران نمایید.


  • در آزمون 27 اردیبهشت مباحث مشترک نیم‌سال دوم سال دوازدهم با گروه فارغ‌التحصیل مورد پرسش قرار می‌گیرد.


سؤال‌های عمومی:

آنچه باید در مورد آزمون 21 دی گروه فارغ‌التحصیل انسانی بدانیم

سؤال‌های اختصاصی:


آنچه باید در مورد آزمون 21 دی گروه فارغ‌التحصیل انسانی بدانیم

آنچه باید در مورد آزمون 21 دی گروه فارغ‌التحصیل انسانی بدانیم

دوستان خوب! اگر در خصوص گزارش‌هايي که بعد از هر آزمون در سايت کانون مشاهده مي‌کنيد، پيشنهاد يا انتقادي داريد يا مايل هستيد در خصوص موارد ديگري نيز به شما اطلاع‌رساني شود، بسيار خرسند و مسرور خواهيم شد از طريق شماره‌ تلفن 66962400 – 021 / داخلي 193 (واحد توليد آزمون چهارم انساني) شنونده‌ي صداي گرم شما باشيم

با آرزوي موفقيت