آنچه در مورد آزمون 21 دی دوازدهم انسانی باید بدانیم

آنچه در مورد آزمون 21 دی گروه دوازدهم انسانی باید بدانیم. سؤال‌های عمومی سؤال‌های اختصاصی و ...

آنچه در مورد آزمون 21 دی دوازدهم انسانی باید بدانیمآنچه در مورد آزمون 21 دي گروه دوازدهم انسانی باید بدانیم:

آنچه در مورد آزمون 21 دی دوازدهم انسانی باید بدانیم

با پايان يافتن امتحانات نيم‌سال اول مدارس، شما در تاريخ 21 دي در اولين آزمون جمع‌بندي شركت خواهيد نمود. در واقع، آزمون 21 دي اولين آزموني خواهد بود كه شما را وادار خواهد نمود تا در جلسه‌‌ي آزمون، حجم نسبتاً زيادي از مباحث را در ذهن خود جمع‌بندی و مرور كرده و با تجربه‌ي يك آزمون نسبتاً جامع، خود را هرچه بيش‌تر براي شركت در كنكور سراسري آماده نماييد. در برنامه‌ي آزمون‌هاي كانون، چهار آزمون جمع‌بندي ديگر (غير از سه آزمون جامع پاياني و مشابه با کنکور) نيز تعبيه شده (5 بهمن، 7 فروردين، 16 فروردين و 27 ارديبهشت) تا با تجربه‌ي چندين آزمون جمع‌بندي و اصطلاحاً آزمون‌های نيمه‌جامع، براي سه آزمون جامع پايان سال تحصيلي و در نهايت شركت در كنكور سراسري آماده شويد.


در آزمون 21 دي تنها از مباحث نيم‌سال اول سال دوازدهم انساني سؤال طرح خواهد شد و درس‌هاي پايه مورد پرسش قرار نخواهند گرفت.


سؤال‌های عمومی:

آنچه در مورد آزمون 21 دی دوازدهم انسانی باید بدانیم

در روز برگزاری آزمون ابتدا به شما دفترچه‌ی سؤال‌های عمومی داده می‌شود. دفترچه‌ی سوال‌های عمومی رشته‌ی انسانی با سایر گروه‌ها (ریاضی و تجربی) متفاوت است بنابراین توجه داشته باشید که بر روی دفترچه‌ی سؤال گروه انسانی قید شده باشد. مدت پاسخ‌گویی به سؤال‌های عمومی 70 دقیقه است.


عنوان مواد امتحاني گروه آزمايشي علوم انساني، تعداد، شماره سؤالات و مدت پاسخ‌گويي

رديف

مواد امتحاني

تعداد سؤال

از شماره

تا شماره

مدت پاسخ‌گويي (به دقيقه)

1

فارسي

25

1

25

25

2

دين و زندگي

20

26

45

20

3

زبان انگليسي

25

46

70

25


سؤال‌های اختصاصی:

آنچه در مورد آزمون 21 دی دوازدهم انسانی باید بدانیم

بعد از پایان زمان پاسخ‌گویی به سؤالات عمومی، دفترچه‌ی سؤال‌های اختصاصی توزیع می‌شود. مدت زمان پاسخ‌گویی به سؤال‌های اختصاصی 155 دقیقه می‌باشد.


آنچه در مورد آزمون 21 دی دوازدهم انسانی باید بدانیم

آنچه در مورد آزمون 21 دی دوازدهم انسانی باید بدانیم

درس‌هایی که با رنگ آبی در برنامه‌ی آزمون مشخص شده‌اند بیان‌گر آن است که در این درس‌ها آزمون شاهد یا گواه خواهیم داشت که شامل 20 سؤال است. 10 سوال اول سؤال‌های تألیفی (طراحی) و 10 سؤال دوم سؤال‌های شناسنامه‌دار (سؤالات آزمون‌های سراسری و کانون در کتاب آبی که دارای سطح دشواری شناسایی شده می‌باشند.) هستند که برای هریک از این ده سؤال تراز جداگانه‌ای در کارنامه منظور می‌شود.

در آزمون 21 دي امكان برگزاري آزمون شاهد براي 4 درس رياضي و آمار (3) ، علوم و فنون ادبي (3)، عربي، زبان قرآن (3) و فلسفه را خواهيم داشت.

دفترچه‌ي پاسخ تشريحي:

در اين آزمون تنها يك دفترچه‌ي پاسخ به داوطلبان ارائه خواهد شد كه پاسخ تشريحي تمام درس‌ها در آن ذكر شده است.

نکته مهم:

آزمون 21 دی سکوی مقایسه است، مقایسه با آزمون16 فروردین.

از نتیجه‌ی این آزمون می توانید برای برنامه ریزی آزمون 16 فروردین استفاده کنید.

دوستان خوب! اگر در خصوص گزارش‌هايي که بعد از هر آزمون در سايت کانون مشاهده مي‌کنيد، پيشنهاد يا انتقادي داريد يا مايل هستيد در خصوص موارد ديگري نيز به شما اطلاع‌رساني شود، بسيار خرسند و مسرور خواهيم شد از طريق شماره‌ تلفن 66962400 – 021 / داخلي 193 (واحد توليد آزمون چهارم انساني) شنونده‌ي صداي گرم شما باشيم

با آرزوي موفقيت