رکورد جدید امباپه؛ فراتر از مسی و رونالدو

کیلین امباپه اعجوبه جوان فرانسوی به رکوردی خارق‌العاده دست پیدا کرده که بالاتر از رکورد بدست آمده توسط کریستیانو رونالدو و لیونل مسی است: رکورد بیشترین گلهای زده تا سن 2

رکورد جدید امباپه؛ فراتر از مسی و رونالدو

کیلین امباپه اعجوبه‌ جوان فرانسوی به رکوردی خارق‌العاده دست پیدا کرده که بالاتر از رکورد بدست آمده توسط کریستیانو رونالدو و لیونل مسی است: رکورد بیشترین گلهای زده تا سن 20سالگی.


به گزارش "ورزش سه"،  کیلین امباپه که اخیراً بیست ساله شده تا کنون جوایز، رکوردها و افتخارات قابل توجهی بدست آورده است. یکی از آخرین دستاوردهای امباپه دریافت جام کوپا بود که به بهترین بازیکن جوان دنیا تعلق می‌گیرد. اما امباپه حالا به یک رکورد خارق‌العاده دست یافته که از رکورد رونالدو و مسی دو ابرستاره‌ی بزرگ دنیای فوتبال هم بهتر است، امباپه با کسب این رکورد نام خود را به عنوان فوتبالیستی ثبت کرده که تا رسیدن به 20سالگی بیشترین تعداد گل را به ثمر رسانده است.

 

 

به گزارش فاکس اسپورتز آسیا، ستاره‌ی پاری سن ژرمن با 73 گل زده قبل از رسیدن به 20 سالگی با اختلاف صدرنشین فهرست این رکورد است. رتبه‌ی دوم این فهرست به رونالدوی برزیلی با 59 گل اختصاص دارد و مایکل اوون ستاره سابق لیورپول با 51 گل در رتبه‌ی سوم ایستاده است. لیونل مسی و کریستیانو رونالدو ابرستاره‌های دنیای فوتبال هم با رکورد مساوی 21 گل در رتبه‌ی بعدی قرار دارند.

 

 

اینکه لیونل مسی و کریستیانو رونالدو تا قبل از رسیدن به 20 سالگی تنها موفق به زدن 21 گل شده بوده‌اند ولی کیلین امپاپه در این مدت توانسته 73 گل به ثمر برساند واقعاً شگفت‌انگیز است. به نظر می‌رسد این اعجوبه فرانسوی عزم خود را برای تبدیل شدن به یکی از اسطوره‌های بزرگ دنیای فوتبال جزم کرده و از توان و استعداد لازم برای رسیدن به این جایگاه هم برخوردار است.

منبع :