معرفی محبوب‌ترین نمایشگرهای گوشی در سال 2018

آخرین داده کاوی‌ها نشان می‌دهد که در سال 2018 نمایشگرهای LCD و طبع استفاده از آنها رو به افول بوده است

معرفی محبوب‌ترین نمایشگرهای گوشی در سال 2018

 آخرین داده کاوی‌ها نشان می‌دهد که در سال 2018 نمایشگرهای LCD و طبع استفاده از آنها رو به افول بوده است و اکنون این نمایشگرهای OLED هستند که بیشترین درصد استفاده را به خود اختصاص داده‌اند. سامسونگ، اپل، هواوی و ال‌جی از جمله بزرگترین مصرف‌کنندگان نمایشگرهای OLED هستند.

کمتر از 40% بازار نمایشگرهای موبایل به صفحات LCD و مشتقات آنها اختصاص دارد. این گزارش بر اساس آنالیز انجام شده از سوی موسسه HIS Markit انجام شده و سهمی حدود 61 درصدی را برای پنل‌های OLED نشان می‌دهد. پنل‌های اولد اولین بار با گوشی‌های شرکت سامسونگ بطور تجاری تولید شدند و رفته رفته دیگر شرکت‌ها نیز به صف استفاده از آنها پیوستند.

نتایج اعلام شده از سوی HIS Markit پیشتازی سامسونگ را در تولید و استفاده از این مدل نمایشگرها را خبر می‌دهد، همچنین سامسونگ به تنهایی سود 93 درصدی را از بازار تولید و فروش این نوع نمایشگرها در اختیار دارد.

برخلاف چندین سال پیش که تولید و استفاده از نمایشگرهای OLED چندان به صرفه نبود، اکنون سازندگان گوشی‌های هوشمند به این نتیجه رسیده‌اند که استفاده از نمایشگرهای LCD را دست‌کم برای مدل‌های میان رده و پرچمدار خود متوقف کنند و به جای آنها از نمایشگرهای OLED استفاده کنند.

قابل ذکر است که در سال گذشته اپل برای اولین بار از نمایشگرهای OLED در گوشی iPhone X استفاده کرد و در سال 2018 نیز استفاده از آن را در دو مدل پرچمدارش یعنی iPhone Xs و Xs Max نیز ادامه داد.

سازندگان چینی نیز به شدت در پی استفاده از نمایشگرهای OLED هستند. امروزه نه تنها هواوی به عنوان دومین تولید کننده بزرگ اسمارت فون، بلکه شرکت‌هایی نظیر OnePlus، Xiaomi و Vivo نیز به این نتیجه رسیده‌اند که دیگر زمان بکارگیری و استفاده از فناوری قدیمی LCD در گوشی‌های موبایل رو به پایان است. نکته جالب اینجاست که سهم 61 درصدی نمایشگرهای OLED برای اولین بار در سال 2018 از LCD ها پیشی گرفته است و در مدت مشابه سال گذشته چیزی حدود 35 درصد بوده است.

معرفی محبوب‌ترین نمایشگرهای گوشی در سال 2018


منبع :