راه پژوهش از مدرسه می‌گذرد

رئیس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه راه پژوهش از مدرسه می‌گذرد، گفت: اگر قرار باشد پژوهش در دانشگاه به نتیجه برسد باید در مدرسه جدی گرفته شود.

راه پژوهش از مدرسه می‌گذرد
رئیس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه راه پژوهش از مدرسه می گذرد، گفت: اگر قرار باشد پژوهش در دانشگاه به نتیجه برسد باید در مدرسه جدی گرفته شود.

فرهاد کریمی روز شنبه در جشنواره تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش آموزی با اشاره به اینکه مدارس می توانند پژوهشگر تربیت کنند، اظهار داشت : پژوهش در آموزش و پرورش قدمت طولانی دارد و راه اندازی هدفمند آن در این وزارتخانه به سال 74 باز می گردد.
وی ادامه داد: نخستین برنامه هفته پژوهش که از امروز 24 آذرماه آغاز شده و بانی آن وزارت علوم تحقیقات و فناوری است به تجلیل از دانش آموزان پژوهشگر اختصاص دارد و نشان می دهد باید از اندیشه دانش آموزان در زمینه رشد کشور بهره ببریم.
وی با اشاره به اینکه در این هفته اختراعات و ابتکارات دانش آموزی را معرفی می کنیم، تصریح کرد : ویژگی هفته پژوهش امسال این است که در چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی به بالندگی در این حوزه رسیده ایم.
رئیس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: در این برنامه از دانش آموزان اول ابتدایی هم که در حوزه ادبیات آثاری داشتند و در مجموع از 28 اثر برتر دوره های تحصیلی تجلیل می شود.
کریمی یادآور شد: امسال زیر نظام پژوهش سند تحول بنیادین تصویب شده که حرف های زیادی برای گفتن دارد و اگر اجرا شود زمینه ارتقا و بالندگی در آموزش و پرورش فراهم خواهد شد.
قرار بود وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم حضور پیدا کنند اما این برنامه بدون حضور دو وزیر برگزار شد.

منبع :