داستان موفقیت کوروش عیدی از سوم تا هفتم دبستان

کوروش عیدی از سوم دبستان کانونی بوده است ومینگین تراز او 6253 است.

داستان موفقیت کوروش عیدی از سوم تا هفتم دبستان

مصاحبه با کوروش عیدی


میانگین تراز: 6253

سال‌های حضور در کانون: از سوم دبستان تا هفتم دبستان

ضغل پدر: شرکت خصوصی برق و تاسیسات  دارد. (لیسانس برق و کارشناس زبان روسی است.)

شغل مادر: خانه‌دار(لیسانس زبان و ادبیات فارسی دارند.)

آیا خواهر یا برادر داری؟

بله، یک خواهر 16 ساله و یک برادر 18 ساله دارم.

داستان موفقیت کوروش عیدی از سوم تا هفتم دبستان


خواهر و برادر تو کانونی هستند؟

بله، برادرم از نهم و خواهرم از ششم کانونی است.

چه جوری با کانون آشنا شدید؟

از طریق تبلیغات تلویزیون با فعالیّت‌ کانون آشنا شدیم.

چه اتفاقی افتاد که تو تصمیم گرفتی در آزمون‌ها ثبت‌نام کنی؟

برادرم که در آزمون‌ها شرکت کرد بعد از یک مدت نتیجه‌ی خوبی در درس‌ها کسب کرد به همین دلیل پدر و مادرم تصمیم گرفتند من هم در آزمون‌های کانون ثبت‌نام کنم.

چقدر از تجربیات خواهر و برادرت استفاده می‌کنی؟

خیلی زیاد، هم از تجربیات آن‌ها در آزمون‌ها استفاده می‌کنم و هم مهارت تست‌زنی تکنیک‌هایی راجع به آزمون دادن و مهارت تست‌زنی را از آن‌ها یاد گرفتم.

در منزل چه کسی بیشتر در درس‌ها به تو کمک می‌کند؟

اگر درس ریاضی باشد از پدر و برادرم بیشتر کمک می‌گیرم و درس‌های عمومی مثلاً فارسی را از مادرم بیشتر می‌پرسم و در درس علوم از خواهرم کمک می‌گیرم.

این کمک گرفتن خواهرت به چه شکلی است؟

متن کتاب را به من توضیح می‌دهد و بعد چند پرسش، تست می‌زنیم و خواهرم روش‌های خلاصه‌نویسی و فلش‌کارت درس کردن را به من یاد داد و هر هفته بعد از آزمون دادن در برنامه‌ریزی به من کمک می‌کرد و با هم مقاله‌های آقای قلم‌چی را از سایت کانون می‌خواندیم.

چگونه در درس‌ها برنامه‌ریزی می‌کردی؟

برای آزمون‌های کانون که درس می‌خواندم از برنامه‌ی راهبردی برای دو هفته‌ام برنامه‌ریزی می‌کردم یعنی برنامه‌ی یک آزمون را در این دو هفته تقسیم می‌کردم و هر روز برنامه‌ی مشخص شده را می‌خواندم.

از کدام کتاب‌های کانون استفاده می‌کردی؟

از کتاب‌های آبی، کتاب‌های تابستان، خودآموز، سه‌سطحی، پرتکرار و کتاب‌های کار استفاده می‌کردم.

کدام کتاب را به دوستانت توصیه می‌کنی؟

کتاب‌های آبی چون خلاصه درس‌های خوبی داشت و تست‌هایش من را برای آزمون دادن آماده می‌کرد چون تست‌های قوی‌ای داشت.

از کتاب سه‌سطحی هم چون سطح‌بندی بودند زیاد استفاده می‌کردم مثلاً روز اولی که درس‌ را یاد گرفته بودم نسبتاً دشوارها را حل می‌کردم و کم‌کم که درس را کامل یاد گرفتم تست‌های دشوار و دشوارتر را می‌زدم.

برای امتحانات مدرسه از کدام کتاب استفاده می‌کردی؟

از کتاب پرتکرار برای امتحانات کتبی مدرسه خیلی استفاده می‌کردم و کمکم می‌کرد.

از دفتر برنامه‌ریزی استفاده می‌کردی؟

بله- چون وقتی من کاری را انجام می‌دادم ولی زمان آن را نمی‌نوشتم بعداً نمی‌دانستم که خب این درس را چند ساعت خواندم و چقدر دیگر نیاز دارم که بخوانم ولی وقتی وارد کانون شدم و دفتر را پر کردم می‌دانستم برای هر درس چقدر زمان گذاشته‌ام و باید بگذارم و هر هفته چند ساعت درس خوانده‌ام.

استفاده از دفتر برنامه‌ریزی چه فایده‌ای برای تو داشت؟

وقتی استفاده از دفتر برنامه‌ریزی را شروع کردم، ساعت مطالعه‌ام یک ساعت و نیم بود و برای این‌که به تراز بهتری برسم سعی می‌کردم ساعت مطالعه‌ام را بالاتر ببرم تا ترازم بهتر شود. دفتر برنامه‌ریزی به من کمک کرد که متناسب با افزایش ساعت مطالعه‌ام، کیفیت مطالعه‌ام هم بالا رود.

چقدر با دوستانت رقابت داشتی؟

با دوستانم در مدرسه رقابت داشتم ولی خب این رقابت نسبت به رقابت به رقیبانم در کانون خیلی کم‌تر بود چون در کانون دانش‌آموزان با ترازهای بالا زیاد بود و رقابت هم سخت‌تر بود.

داستان موفقیت کوروش عیدی از سوم تا هفتم دبستان


این رقابت چقدر برایت مفید بود؟

رقابت در آزمون‌های کانون باعث شده بود بهتر و بیشتر درس بخوانم وقتی در امتحانات مدرسه شرکت میکردم اوایل یکی دو تا غلط در امتحانات داشتم و هر چه می‌گذشت غلط‌ها کمتر می‌شد. معلّم‌ها می‌پرسیدن که چه کاری کردی که انقدر پیشرفت کردی؟

من هم می‌گفتم دارم در آزمون‌های کانون شرکت می‌کنم به همین دلیل چند تا از هم‌کلاسی‌هایم نیز در آزمون‌ها ثبت‌نام کردند.

آیا غیر از موفقیت در درس ها موفقیت د زمینه ی دیگری مثل موفقیت ورزشی یا هنری هم داری؟

چند مقام منطقه اي و استاني كاراته دارم ورزش بسكتبال هم ميروم وخيلي موفق هستم ودر كلاس زبان هم جز دانش اموزان موفق هستم.

داستان موفقیت کوروش عیدی از سوم تا هفتم دبستان


به نظر شما چه روشی در درس خواندن داشتی که فکر می‌کنی برای درس‌خواندن و یاگیری مطالب، خیلی مفید بود؟

یکی نوشتن خلاصه درس بود که وقتی معلم درس می‌داد و من به خانه می‌آمدم درس را از درسنامه‌های کتاب‌های کمک درسی دوره می‌کردم و یک خلاصه به کمک خواهرم می‌نوشتم یعنی یک دور من می‌نوشتم و خواهرم خلاصه را با مطالب کتاب مقایسه می‌کرد و اگر نکته‌ای جامانده بود به آن اضافه می‌کرد.

کار بعدی که انجام می‌دادم درست کردن فلش کارت بود برای این‌که زمان‌هایی که بیرون بودم بتوانم درس‌ها را خوب بخوانم و مجبور نباشم حتماً کتاب و دفتر با خودم ببرم. ورقه‌های آچهار را به اندازه‌ی برگه‌های کوچک تقسیم می‌کردم و خلاصه‌ها و نکات مهم و بعضی اوقات سوال‌هایی را که حل کرده بودم داخل آن‌ها می‌نوشتم.

این فلش‌کارتهایی که درست می‌کردی، به نظرت با فلش کارت‌های آماده چه فرقی می‌کرد؟

خیلی فرق داشت چون من نکات مهمی که از نظر خودم خیلی مهم نبود می‌نوشتم و خودم کامل متوجه منظورم از آن نکته و دلیل نوشتنم می‌شدم و هر نکته و یا سوالی که فکر می‌کردم ممکن است فراموش کنم درشت‌ترمی‌نوشتم.

از کتاب خودآموز استفاده می‌کنی؟

بله- بعد از آزمون که کارنامه صادر می‌شد و غلط‌هایم را می‌دیدم، کامل غلط‌هایم را بررسی می‌کردم و بعد وارد کتاب خودآموزی می‌شدم و غلط‌هایم را در آن یادداشت می‌کردم وآزمون بعدی به پشتیبانم نشان می‌دادم و نظرش را در مورد تحلیل آزمون به من می‌گفت.

نوشتن کتاب خودآموز چه کمکی به تو می‌کرد؟

نقاط قوتم را متوجه می‌شدم  سعی می‌کردم اشتباهم را پررنگ کنم تا دیگر آن را تکرار نکنم.

کانون چقدر در روند درس خواندن تو موثر بود؟

خیلی موثر بود مثلاً وقتی اول سال تحصیلی معلم درس می‌داد و من در تابستان درس را خوانده بودم و در امتحانات مدرسه هم خیلی موفق‌تر بودم. ساعت مطالعه‌ام افزایش پیدا کرده بود و پیشرفت خودم را از اولین آزمونی که در کانون داده بودم تا آخرین آزمون با هم مقایسه می‌کردم کاملاً متوجه این تاثیر کانون در درس خواندن و نتیجه‌ام می‌شدم.

توصیه شما به دبستانی‌ها:

اول اینکه حتماً با برنامه‌ریزی درس بخوانند و مطمئن باشند اگر با برنامه بخوانند پیشرفت صددرصدی خواهند داشت.

صحبت با مادر:

کدام ویژگی کوروش غیر از درس خواندن بودنش به نظر شما خیلی خوب است؟

در مدرسه شش سال بعنوان شاگرد اول بوده و تا حالا هم از لحاظ اخلاقي و اجتماعي همه ي معلمينش از او خيلي راضي بودند بطوريكه بخاطر اخلاقش در مدرسه هميشه تشويق ميشود.

فکر می کنید کانون چقدر روی موفقیت فرزندان شما موثر بود؟

موفقيت سه فرزندم بخاطر ثبت نام درو ازمونهاي قلمچي بوده براي اينكه در درسها برنامه ريزي و نظم دارند وهميشه به جهت پيگيري پشتيبانها ساعات مطالعه  شون افزايش داشته

وبرنامه هاي تابستان كه خيلي راضي هستم چون دراول سال نسبت به ديگر دانش اموزان اماده تر ميروند كه اين باعث اعتماد بنفس و افزايش رضايت از كلاس دارند

خاطره ی جالبی از آزمون دادن های فرزندانتان دارید؟

روزهايي كه ازمون دارن خيلي عالي است. براي همه ی ما. صبح زود همه با هم بطرف حوزه هاي ازمون حركت ميكنيم هركدوم حوزه خودشون پياده ميشن منو همسرم هم تو پارك ملت ورزش ميكنيم

البته خوبي ديگرشم اين است كه از شب قبل به فكر جوجه كباب ظهر فرداشون هستم واماده ميكنم و ساعت ١٢روز آزمون كه به منزل ميرسيم بچه ها ميوه میخورند و استراحت میکنند و تحليل ازمون دارن تا وقت ناهار و بعد استراحت تا ساعت ٤يا5 و بعد براي گرفتن كارنامه و تحليل پشتيبان به سيدخندان ميرویم.