گفت‌وگو با آیلین مظلومی‌پور، از دوم دبستان تا کلاس هشتم

آیلین از دوم دبستان به کانون آمده و امسال که به کلاس هشتم رفته است، ششمین سالی است که در آزمون‌ها شرکت می‌کند.

گفت‌وگو با آیلین مظلومی‌پور، از دوم دبستان تا کلاس هشتم

آیلین از دوم دبستان به کانون آمده و امسال که به کلاس هشتم رفته است، ششمین سالی است که در آزمون‌ها شرکت می‌کند. پدرش کارشناس ارشد مخابرات و کارشناس اداره‌ی مخابرات است. خانم معصومه محمودی، مادر آیلین، دانشجوی دکترای زبان و ادبیات فارسی است و در کنار آن، مدیریت دبیرستان را بر عهده‌ دارد و مسئول نمایندگی کانون در اهر (واحد دختران) است.


در چه مدرسه‌ای مشغول به تحصیل هستی؟

من در مدرسه‌ی نمونه‌دولتی شهیدرجایی شهرستان اهر درس می‌خوانم.


چرا به کانون آمدی و هر سال به طور مستمر در آزمون‌ها شرکت می‌کنی؟

مادرم مسئول نمایندگی کانون در اهر است. برادرهایم، دوستانم و اقوام همگی عضو کانون بودند. دیدن موفقیت آن‌ها مرا به شرکت در آزمون‌ها تشویق کرده و می‌کند. ضمن این‌که بیش‌تر نفرات برتر کنکور در شهر ما کانونی هستند. برادرم، علی مظلومی، امسال کنکور تجربی داده و او هم عضو کانون بود.


برای تابستان چه برنامه‌ای داشتی؟

من هر سال کتاب تابستان را تهیه می‌کنم. درس‌های نگاه به گذشته را دوره می‌کنم و تست حل می‌کنم. برای درس‌های نگاه به آینده هم در 4 درس ریاضی، فارسی، علوم و زبان در کلاس تقویتی ثبت نام کرده‌ام و پس از کلاس‌ها در خانه مطالعه و تست کار می‌کنم. پدرم در درس ریاضی و مادرم در درس فارسی به من کمک می‌کنند.

آیلین مظلومی‌پور، از دوم دبستان تا کلاس هشتم


چرا درس‌ها را پیش‌خوانی می‌کنی؟

دوست دارم پیش‌مطالعه داشته باشم تا در طول سال بتوانم تست‌ها و سؤالات بیش‌تری کار کنم. وقتی در تابستان درس می‌خوانم در طول سال تحصیلی درس‌ها را بهتر متوجه می‌شوم و درکم از درس‌ها عمیق‌تر می‌شود.


نحوه‌ی درس خواندن تو در طول سال تحصیلی چگونه است؟

در مدرسه بعد از این‌که درس‌ها را خواندم به سراغ کتاب کار می‌روم و سعی می‌کنم سؤالات آن را حل کنم. سپس سؤالات پرتکرار را حل می‌کنم. بعد از آن به سراغ حل تست‌ها می‌روم. دی‌وی‌دی‌های کانون به‌خصوص در درس زبان خیلی به پیشرفتم کمک می‌کند.


در تابستان به جز درس چه برنامه‌ی دیگری داری؟

کتاب‌های غیر درسی مثل رمان‌های ماجراجویانه و کتاب‌های طنز را مطالعه می‌کنم و به کلاس والیبال هم می‌روم.

آیلین مظلومی‌پور، از دوم دبستان تا کلاس هشتم


از جاهای دیدنی و غذاهای اهر برای‌مان می‌گویی؟

کوفته و آبگوشت از غذاهای محلی اهر هستند. بقعه‌ی شیخ شهاب‌الدین اهری، بازار اهر و مسجد جامع از مراکز دیدنی شهر اهر هستند که مردم می‌توانند در تعطیلات تابستان از آن‌ها دیدن کنند.


برای پیشرفتی که داشتی دوست داری از چه کسانی قدردانی کنی؟

از پدر و مادرم و نیز خانم‌ها باقرپور و محمدی که پشتیبان‌های بسیار خوبی برایم بودند تشکر می‌کنم.


آیلین مظلومی‌پور، از دوم دبستان تا کلاس هشتم


گفت‌وگو با مادر آیلین

شما مسئول نمایندگی کانون هستید. از تأثیر کانون بر زندگی فرزندانتان رضایت دارید؟

آیلین کلاس دوم به چهارم را جهشی خواند و آموزه‌های کانون در رسیدن او به هدفش خیلی مؤثر بود. دو پسر دیگرم نیز کانونی هستند و از کارکردشان رضایت کامل دارم. من حتی آموزه‌ها و تکنیک‌های کانون را در آزمون دکترای خودم هم به کار بردم و با وجود این‌که شاغل بودم توانستم در آزمون دکترا پذیرفته شوم.


چرا برای ادامه‌ی تحصیل، اهر را انتخاب کردید؟

من قبل از این‌که یک مدیر یا یک دانشجو باشم، یک مادرم. دوست داشتم بتوانم تا حد امکان برای پیشرفت فرزندانم وقت صرف کنم.


بهترین تصمیم شما و همسرتان برای زندگی آیلین چه بود؟

به نظرم بهترین تصمیم، ورود کانون و آموزه‌هایش به زندگی ما بود. کانون در زندگی هر سه فرزندمان و حتی قبولی خودم اثر مثبت داشته است و فرزندانِ شهرم، اهر، نیز با کمک کانون به بهترین نتایج دست پیدا کرده‌اند. به طور مثال رضا ستار‌پور، رتبه‌ی 3 تجربی منطقه‌ی 3 در سال 96 از اهر بود که امسال کمک زیادی به پسرم کرده است.

آیلین مظلومی‌پور، از دوم دبستان تا کلاس هشتم