جلسه نفرات برتر 2 آذر 97

در مقاله‌ی زیر، نکاتی در مورد آزمون‌های تراز مشترک کانون آمده است...

جلسه نفرات برتر 2 آذر 97

موضوعات جلسه:

  • 1. جعبه ابزار کارنامه

  • 2. آزمون‌های تراز مشترک

  • 3. نکاتی در مورد دروس عمومی

در این جلسه، ابتدا امید صفات ، نکاتی را راجع به صفحه شخصی دانش‌آموزان، امکان دریافت pdf کارنامه، دسترسی به تصویر پاسخبرگ (و این‌که با کلیک روی سوال، سوال و پاسخ مشخص می شود)، امکان دسترسی به سوالات دارای دام آموزشی، نمودار پیشرفت تحصیلی، کارنامه هدف گذاری، کارنامه اشتباهات (امکان دسترسی به تمام سوالاتی که اشتباه پاسخ داده اید، به صورت درس محور یا آزمون محور)، کارنامه پروژه ای (مناسب این ایام و جلسات 5 نفره است)، کارنامه 5 نوع درس (برای تعیین نوع درس ها)، کارنامه بازیابی سوال محور (به صورت مبحثی امکان دانلود سوالات فراهم است)، کارنامه مبحثی (که برای دوران طلایی نوروز مناسب است) توضیح دادند.

ایشان هم‌چنین به این نکته اشاره کردند که در سایت کانون امکان اطلاع از اینکه رتبه های زیر 1000 در چه رشته هایی قبول شده اند وجود دارد و حتی کارنامه‌ی آن‌ها به صورت چند از ده، وضعیت حضور شان، درکنار تراز و رتبه ی آن ها در این قسمت آمده است.

...................................................

در ادامه‌ی جلسه، محمدعلی مرتضوی، مسئول تولید آزمون های عمومی و از طراحان درس عربی، نکاتی از آزمون های پیش رو در دروس عمومی را مطرح کردند که بخشی از صحبت‌های ایشان در زیر آمده است:

در درس های عمومی در عربی و زبان تا 18 آبان یک مجموعه سوال را پاسخ می دادید. یا زبان دهم یا دوازدهم اما از آزمون امروز این دو درس از هم تفکیک شده اند، علت این موضوع این بود که در آزمون های قبل شما از دوازدهم فقط چند صفحه خوانده بودید ولی الان حداقل یک درس خوانده شده و به صورت مستقل قادر به پاسخ گویی هستید.

در آزمون 30 آذر در کنار دوازدهم، سراغ سوالات یازدهم می روید.

برخی معتقدند دانش‌آموزان باید دروس عمومی را مبحثی بخوانند، برخی نیز معتقدند طبق کتاب درسی باید پیش رفت. سوال این است که کدام روش درست است؟

همان‌طور که در این جلسه نیز با نظرسنجی در جمع، مشخص شد تلفیق این دو روش، توصیه می‌شود و در آزمون‌ها نیز به هر دو موضوع توجه شده است.

برنامه‌ی راهبردی کاملا مطابق کتاب درسی است. در دروس عمومی، در آزمون های عادی دید، بیشتر درسی است و در آزمون های جمع بندی دید مبحثی تر می شود و این سبب می شود هم مبحثی خواندن رعایت شود هم درسی خواندن. در آزمون های جمع بندی هم سوال‌های ترکیبی بیشتری لحاظ می شود تا دید مبحثی- ترکیبی تقویت شود.

...................................................

موضوع مهمی که در آزمون 16 آذر، دانش‌آموزان با آن روبرو خواهند شد تراز مشترک خواهد بود که زهرالسادات غیاثی، مسئول آزمون های چهارم تجربی، در ادامه‌ی جلسه به آن پرداخت. بخشی از صحبت‌های ایشان در زیر آمده است:

جلسه نفرات برتر 2 آذر 97

جلسه نفرات برتر 2 آذر 97

جلسه نفرات برتر 2 آذر 97

جلسه نفرات برتر 2 آذر 97

جلسه نفرات برتر 2 آذر 97

ایشان در ادامه افزودند:

با توجه به این‌که در این آزمون‌ها از جمله آزمون 16 آذر روال کنکور را پیش گرفته است، در این آزمون ها غیبت نکنید چون فرصتی است تا از جایگاه واقعی خود مطلع شوید.هم‌چنین فارغ التحصیلان باید برنامه راهبردی جدید را از سایت کانون یا نمایندگی های کانون در شهرهای مختلف دریافت کنند.

برخی فکر می کنند ایستگاه های جبرانی فارغ التحصیل ها در برنامه راهبردی کم شده است. درصورتی که چنین نیست و فقط شماره صفحاتی به برنامه فارغ التحصیلان اضافه شده که قادر به پاسخ گویی سوالات باشند و آزمون از مطالب خوانده شده است.

جلسه نفرات برتر 2 آذر 97

پشتیبان های ویژه کانون


جلسه نفرات برتر 2 آذر 97

دانش آموزان دختر برتر و اولیاء حاضر در جلسه برترهای تهران


جلسه نفرات برتر 2 آذر 97

دانش آموزان پسر برتر و اولیاء حاضر در جلسه برترهای تهران
تهیه و تنظیم

ناهید منجمی


مجموع جملات دنباله های حسابی و هندسی از حسابان يازدهم
يازدهم رياضي     دبیر : امیر حسین امینی