افتتاح12مدرسه اهدائی بنیادقلم‌چی در12روستای کهگیلویه وبویراحمد

دوازده مدرسه بنیاد قلم چی در روستاهای استان کهگیلویه و بویر احمد به دانش آموزان اهداء و به طور رسمی افتتاح و بهره برداری شد.

افتتاح12مدرسه اهدائی بنیادقلم‌چی در12روستای کهگیلویه وبویراحمد

دوازده مدرسه بنیاد قلم چی در روستاهای راک، بی سیدون، کهله گچی، سرتنگ سولک، گرخواجه، پاتل چندار، گجستان جلیل، سیلاب، زرین دوتو، سربیشه، دره بید و شهرک صنعتی یاسوج در استان کهگیلویه و بویر احمد طی روزهای شنبه و یکشنبه 26 و 27 آبان 97، به دانش آموزان این روستاها اهداء و به طور رسمی افتتاح و بهره برداری شد.


مراسم افتتاح این مدارس با حضور مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد و بنیاد قلم چی، در میان استقبال پرشور دانش آموزان، معلمان و اهالی این روستاها برگزار شد.

سید محمدرضا جعفری مسئول نظارت بر ساخت مدارس و کتابخانه ها طی سخنانی گفت: ساخت دبستان 6کلاسه روستای راک دهدشت در شهرستان کهگیلویه با 330 مترمربع زیربنای فضای آموزشی با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 610 میلیون ریال با ظرفیت 150 دانش آموز و دبستان 3کلاسه روستای بی سیدون قلعه رئیسی با زیربنای 130مترمربع فضای آموزشی با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 235 میلیون ریال با ظرفیت 60 دانش آموز توسط بنیاد علمی آموزشی قلم چی(وقف عام) انجام شده است.

وی افزود: همچنین مدارس پیش ساخته روستاهای کهله گچی، سرتنگ سولک، گرخواجه از توابع دهشت شهرستان کهگیلویه، پاتل چندار از توابع دیشموک، گجستان جلیل شهرستان بویراحمد، شهرک صنعتی یاسوج، و روستاهای زرین دوتو، سیلاب و سربیشه سیلاب کلوار از توابع بخش مارگون شهرستان بویراحمد و روستای دره بید از توابع بخش بهمئی، هر کدام با زیربنای 22 مترمربع فضای آموزشی با اعتباری بالغ بر 150 میلیون ریال توسط بنیاد قلم چی احداث و به دانش آموزان این روستاها اهداء شده است که هر مدرسه ظرفیت حدود 20 دانش آموز را داراست.

به گفته جعفری، در سال جاری، ۱۱۶ پروژه جدید شامل 99 مدرسه و 17 کتابخانه توسط بنیاد قلم چی در حال اجرا است که روزهای ۲۶ و ۲۷ آبان ماه جاری شاهد بهره برداری 12 مدرسه روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد بودیم و با این حساب 28 مدرسه از پروژه های یاد شده، از ابتدای امسال تاکنون به بهره برداری رسیده است.

جهان محرابی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کهگیلویه و بویر احمد ضمن ابراز قدردانی از این اقدام بنیاد قلم چی گفت: در روستاهایی که مدارس پیش ساخته در آنجا احداث شده است، فضای آموزشی مناسبی پیش از این وجود نداشت و دانش آموزان در فضایی فاقد استاندارد و ایمنی لازم تحصیل می کردند و اکنون برای نخستین بار است که از فضایی به عنوان مدرسه بهره مند شده اند.

اسماعیل رضایی نیک رئیس آموزش و پرورش عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه پیش از این، دانش آموزان عشایری این استان در کپرها یا در فضای باز و زیر درختان درس می خواندند گفت: این اقدام بنیاد قلم چی باعث خوشحالی دانش آموزان این روستاها شده، چراکه می توانند در فضایی ایمن تحصیل کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: مناطق عشایری استان کهگیلویه و بویر احمد، واجد دانش آموزانی با استعدادهای ویژه است که با فراهم شدن زیرساخت ها و فضاهای مطلوب آموزشی، شاهد شکوفایی و موفقیت این دانش آموزان خواهیم بود.

محمد شکوهی رئیس آموزش و پرورش منطقه چاروسا در شهرستان کهگیلویه در سخنانی بیان کرد: مدرسه روستای بی سیدون برای کاربری دانش آموزان در دونوبت صبح و عصر مقطع متوسطه دوره اول و دوم راه اندازی شده است که در مجموع، این فضای آموزشی حدود 60 دانش آموز را تحت پوشش قرار می دهد.

علی پورک‌پور رئیس آموزش و پرورش دهدشت در شهرستان کهگیلویه با ابراز خرسندی از اقدام صورت گرفته اظهار داشت: کمک های بنیاد قلم چی و خیرین مدرسه ساز، زیرساخت خوبی را برای تحصیل دانش آموزان این مناطق فراهم کرده است و قطعا آموزش و پرورش نیز برنامه های مدونی برای پیشرفت تحصیلی و موفقیت دانش آموزان مدارس خیرساز دارد.افتتاح12مدرسه اهدائی بنیادقلم‌چی در12روستای کهگیلویه وبویراحمد


افتتاح12مدرسه اهدائی بنیادقلم‌چی در12روستای کهگیلویه وبویراحمد
افتتاح12مدرسه اهدائی بنیادقلم‌چی در12روستای کهگیلویه وبویراحمد


افتتاح12مدرسه اهدائی بنیادقلم‌چی در12روستای کهگیلویه وبویراحمد

افتتاح12مدرسه اهدائی بنیادقلم‌چی در12روستای کهگیلویه وبویراحمدافتتاح12مدرسه اهدائی بنیادقلم‌چی در12روستای کهگیلویه وبویراحمد
افتتاح12مدرسه اهدائی بنیادقلم‌چی در12روستای کهگیلویه وبویراحمدافتتاح12مدرسه اهدائی بنیادقلم‌چی در12روستای کهگیلویه وبویراحمدافتتاح12مدرسه اهدائی بنیادقلم‌چی در12روستای کهگیلویه وبویراحمدافتتاح12مدرسه اهدائی بنیادقلم‌چی در12روستای کهگیلویه وبویراحمد
منبع :