کنکور 98

دانش آموزان با مفاهیم و ضرورت استاندارد کالاها آشنا می‌شوند

وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان در قالب تفاهم نامه ای که با سازمان ملی استاندارد به امضا رسیده، با مفاهیم و ضرورت‌های استاندارد در زمینه‌های مختلف خدمات و تولید کالاه

دانش آموزان با مفاهیم و ضرورت استاندارد کالاها آشنا می‌شوند
وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان در قالب تفاهم نامه ای که با سازمان ملی استاندارد به امضا رسیده، با مفاهیم و ضرورت های استاندارد در زمینه های مختلف خدمات و تولید کالاها آشنا می شوند.

سید محمد بطحایی روز یکشنبه در حاشیه امضای تفاهم نامه همکاری با سازمان ملی استاندارد و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این تفاهم نامه شامل دو بخش است، اظهار داشت: بخش اول تلاش ها و کمک هایی است که آموزش و پرورش برای اشاعه فرهنگ استاندارد از طریق آموزش و پرورش عمومی می تواند داشته باشد تا به نوعی مطالبه اجتماعی برای تولید و خدمات استاندارد در جامعه ارتقا پیدا کند.
وی با اشاره به اینکه این موضوع شرط اصلی برای ارتقا استاندارد است، ادامه داد: تا زمانی که مردم نخواهند خدمات و کالاهایی که در اختیارشان قرار می گیرد استاندار باشد، استانداردی صورت نخواهد گرفت.
بطحایی افزود: از این جهت اشاعه و ترویج استاندارد اولین نوع همکاری آموزش و پرورش از طریق برنامه رسمی و البته فوق برنامه و غیررسمی با سازمان ملی استاندارد برای تحقق اهداف ترسیم شده خواهد بود و بخش دوم این تفاهم نامه آن است که آموزش و پرورش از تجارب و تخصص سازمان ملی استاندارد در زمینه استاندارد سازی حوزه خدمات آموزشی و پرورشی بهره خواهد برد تا ضمن رصد شاخص ها و معیارها، نظام آموزشی را به سطح قابل قبولی از کیفیت برسانیم.
وی یادآورشد: همچنین در کنار آن برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان آموزش و پرورش و معلمان را با استفاده از متخصصان سازمان ملی استاندارد و منابعی که این سازمان در اختیار وزارتخانه قرار می دهد را دنبال می کنیم و امید است با این تفاهم نامه یک گام جدی برای ارتقا تعالی برداریم.
وزیر آموزش و پرورش افزود: با امضای این تفاهم نامه امروز روز مبارک و خجسته ای برای آموزش و پرورش خواهد بود چرا که با آغاز همکاری ها با سازمان ملی استاندارد به صورت رسمی وارد عرصه جدیدی در کیفیت بخشی و ارتقا و تعالی واحدهای آموزشی خواهیم شد.
به گزارش ایرنا، در راستای اجرای قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد کشور و سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش به منظور گسترش همکاری های علمی فنی آموزشی و پژوهشی، تفاهم نامه همکاری بین سازمان ملی استاندارد ایران و وزارت آموزش و پرورش به امضا رسید.
موضوع این تفاهم نامه استفاده بهینه از توانایی های علمی، فنی، آموزشی و پژوهشی دو طرف و همکاری در فعالیت هایی همچون برنامه ریزی و طراحی مفاهیم مرتبط با استاندارد و کیفیت برای درج در کتاب‌های درسی، مشارکت در راه‌اندازی ارزیابی کیفیت دستگاهی وزارتخانه بر پایه برنامه تعالی مدیریت مدرسه، تهیه پیش‌نویس و مشارکت در زمینه تدوین استانداردهای ملی مرتبط و مشارکت در تدوین بین المللی مرتبط با موضوع تفاهم نامه است.
همچنین 2 طرف در این تفاهم نامه بر برنامه ریزی و طراحی دوره های آموزشی و دوره های ضمن خدمت برای آموزگاران و دبیران در همه مقاطع تحصیلی، همکاری در توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد، همکاری و مشارکت در آموزش تدوین استاندارد، همکاری در برگزاری دوره های آموزشی و گردهمایی های مرتبط علمی و همکاری در خصوص استاندارد سازی کیفیت مواد و وسایل و تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی تاکید کردند.

منبع :