انتقال مولکول‌های زیستی به سلول با برچسب‌های نانوسوزنی

محققان دانشگاه پردو آمریکا یک بستر انعطاف پذیر و شفاف برای برچسب‌های سیلیکونی نانوسوزنی ساختند که امکان انتقال مستقیم مولکول‌های زیستی را به سلول‌ها و همچنین مشاهده دقیق

انتقال مولکول‌های زیستی به سلول با برچسب‌های نانوسوزنی
محققان دانشگاه پردو آمریکا یک بستر انعطاف پذیر و شفاف برای برچسب های سیلیکونی نانوسوزنی ساختند که امکان انتقال مستقیم مولکول های زیستی را به سلول ها و همچنین مشاهده دقیق آن ها را فراهم می کند.

نانوسوزن های سیلیکونی در حال حاضر بین پوست، ماهیچه ها یا بافت هایی که نیاز به دارورسانی دارند، قرار گرفته و مقدار مشخصی از مولکول های زیستی را با دقت بالا به بافت منتقل می کنند.
معمولا در برچسب های موجود در بازار این نانوسوزن ها روی ویفرهای سیلیکونی سخت و کدر تعبیه می شوند. سختی این برچسب ها موجب ناراحتی بیمار می شود و به همین علت نمی توان برچسب ها را برای مدت طولانی در بدن باقی گذاشت.
برای حل این مشکل، محققان راهکار جدیدی را توسعه دادند که امکان انتقال نانوسوزن های سیلیکونی را که به صورت عمودی روی ویفر سخت سیلیکونی قرار دارند، روی یک برچسب زیستی انعطاف پذیر و شفاف فراهم می کند. این فناوری امکان وارد شدن 8 یا 9 نانوسوزن را به طور همزمان به درون یک سلول، بدون آسیب جدی به آن در اختیار می گذارد.
محققان امیدوارند با بهبود این فناوری بتوانند برچسب هایی را تولید کنند که روی پوست بیمار مورد استفاده قرار گرفته و نیازی به روش های تهاجمی برای ایمپلنت آن در بدن نباشد.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Science Advances منتشر شده است.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24
حدهای نامتناهی از حسابان2 دوازدهم
دوازدهم رياضي     دبیر : عزیز الله علی اصغری