پنجمین دوره مسابقات دانش آموزی 'دانش مغز' برگزار می‌شود

پنجمین دوره مسابقات دانش آموزی 'دانش مغز' (Brain Bee) ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه در زمینه علوم اعصاب در سراسر کشور برگزار می‌شود.

پنجمین دوره مسابقات دانش آموزی 'دانش مغز' برگزار می‌شود
پنجمین دوره مسابقات دانش آموزی 'دانش مغز' (Brain Bee) ویژه دانش آموزان مقطع متوسطه در زمینه علوم اعصاب در سراسر کشور برگزار می شود.

دور نخست این مسابقات روز بیست و دوم آذرماه امسال در تهران و مراکز استان ها و مرحله دوم آن اسفندماه سال جاری با رقابت 30 دانش آموز برتر این مسابقات در تهران برگزار خواهد شد.
این مسابقات هرساله بین دانش آموزان سنین 13 تا 18 سال مقطع متوسطه انجام و نفر برتر این مسابقات برای رقابت های جهانی 'دانش مغز ' به کره جنوبی اعزام می شود.
هدف از برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران که با حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی انجام می شود ، استعداد یابی در نتیجه رقابت میان دانش آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته های علوم شناختی درسطح کشور است.
مسابقات ' brain bee' رقابتی گسترده میان نوابغ دانش آموزی در سطح جهانی است که بسترها و فرصت های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته های مرتبط با علوم شناختی در کشورهای جهان مهیا می کند.
انجمن علوم اعصاب ایران و آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز به عنوان متولیان برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران، با کمک وزارت آموزش و پرورش و حمایت ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی، هر ساله این مسابقات را طی 2 مرحله در تمام استان های کشور برگزار می کند.
مسابقات جهانی 'دانش مغز' هرساله همزمان با برگزاری یکی از کنگره های حوزه علوم اعصاب در یکی از کشورهای جهان برگزارمی شود.
در بیستمین دوره مسابقات جهانی 'دانش مغز' همزمان با کنفرانس فدراسیون علوم اعصاب اروپا با حضور نمایندگان 25 کشور جهان تابستان امسال در شهر برلین آلمان برگزار شده بود ، نماینده کشورمان در یک رقابت فشرده مقام چهارمی این مسابقات را به خود اختصاص داد.
'مهسا آرمان' از مدرسه فرزانگان یک مشهد فروردین در دور چهارم این مسابقات در سال گذشته رتبه اول مسابقات کشوری دانش مغز درایران را بدست آورد.
نمایندگان ایران در دوره های قبلی مسابقات جهانی دانش مغزدر کشورهای آمریکا و دانمارک نیز موفق به کسب مقام های چهارم و پنجم این مسابقات شدند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24