بهجت رافعی (تراز 5578) : روایتی از کتاب آبی فیزیک 1 دهم

بهجت رافعی از مشهد با میانگین تراز 5578 به ویژگی‌های کتاب آبی فیزیک 1 اشاره کرده است .

بهجت رافعی (تراز 5578) : روایتی از کتاب آبی فیزیک 1 دهم

بهجت رافعی از مشهد با میانگین تراز 5578 به ویژگی های کتاب آبی فیزیک 1 اشاره کرده است .

بهجت رافعی (تراز 5578) : روایتی از کتاب آبی فیزیک 1 دهم

    

درس فیزیک یکی از مهم‌ترین درس‌های ریاضی فیزیک مخصوصاً در پایه دهم است.

در کتاب فیزیک جدید یک فصل به فصول این کتاب اضافه شده است که یکی از حساس‌ترین فصول این کتاب است و همین فصل یکی از تفاوت‌های فیزیک دهم ریاضی با تجربی است.

در کتاب آبی فیزیک این فصل را به خوبی توضیح داده و تست‌های بسیار خوبی برای این فصل در نظر گرفته شده است که باعث می‌شود دانش‌آموزان به خوبی این فصل را یاد بگیرند.

 درسنامه‌های این کتاب درسی به خوبی خلاصه شده و مطلب را به نحو احسنت به دانش‌آموزان می‌رساند.

 نکته قابل توجه دیگر شناسنامه‌دار بودن سؤالات است که در هر تست به دانش‌آموزان می‌گوید این تست مشابه چه مباحثی بوده است و سؤال‌ها مفهوم خواسته شده را خیلی خوب به دانش‌آموزان می‌رساند و دانش‌آموزان را به چالش می‌کشاند تا در جواب آن کوشش کند ویژگی دیگر سؤالات این است که از تست‌های کنکور سراسری داخل و خارج کشور و سؤالات مدارس برتر استفاده کرده است. 

یکی دیگر از نکات خوب این کتاب ارزیابی پیشرفته بعد از هر فصل است که به دانش‌آموزان کمک می‌کند خود را بسنجند و میزان تلاش‌های خود را ارزیابی کنند. 

دی وی دی‌هایی که در آخر فصل گذاشته شده (شامل آزمون، برگه امتحانی، و مشاوره و ...) بسیار خوب و مفید بوده و دانش‌آموز را با سؤالات تستی و تشریحی آشنا می‌کند و دانش‌آموزان می‌توانند از مشاوره آن بهره ببرند. 

در آخر پاسخ‌نامه این کتاب بسیار جامع بوده و سؤالات را بسیار خوب توضیح داده است، نکاتی هم که در بعضی از پاسخ‌ها مشاهده می‌شود بسیار کارآمد است.شما هم می توانید از طریق پشتیبان خود ، روایت خودتان از کتاب های کانون را ارسال کنید.