کودک مبتلا به چاقی یا کودک تپل؟

دکتر علی ربانی با تاکید بر مقوله غربالگری به خصوص برای نوزادان و کودکان اظهار داشت: علت مهم در اهمیت غربالگری در تشخیص زودهنگام و به موقع بیماریها است تا از انجام آزمایش

کودک مبتلا به چاقی یا کودک تپل؟

دکتر علی ربانی با تاکید بر مقوله غربالگری به خصوص برای نوزادان و کودکان اظهار داشت: علت مهم در اهمیت غربالگری در تشخیص زودهنگام و به موقع بیماریها است تا از انجام آزمایشات زیاد و حتی اضافی جلوگیری شود.

رئیس مرکز تحقیقات غدد، رشد و متابولیسم مرکز طبی ادامه داد: بنابراین یکی از دغدغه‌ها بحث هزینه‌های زیاد آزمایشات برای خانواده‌ها و نظام سلامت است که بیشتر نیز رشته‌های نسخه نویس مورد توجه هستند، مثلا هم اکنون در مرکز طبی کودکان دستگاههای مورد استفاده قرار گرفته است تا از سم ادرار کودکان به برخی بیماریهای آنان پی برد.

ربانی درباره یکی دیگر از نگرانی‌ها در حوزه سلامت کودکان تصریح کرد: چاقی کودکان از نگرانی‌های مهم در کشور است که به دلیل سبک زندگی آپاراتمان نشینی و تغذیه‌های نامناسب در حال تشدید است که می‌تواند باعث شیوع بیماری دیابت نوع دو در کودکان شود.

این متخصص اطفال و فوق تخصص غدد کودکان بیان داشت: بنابراین باید در حوزه سلامت کودکان اقداماتی صورت پذیرد تا چاق نشوند و این تصور که کودکمان تُپل است و مبتلا به چاقی و اضافه وزن نیست، نادرست است.

همچنین رضا شروین بدر - رئیس مرکز طبی کودکان نیز با تشریح واکسیناسیون و مننژیت در کودکان عنوان کرد: شایع ترین بیماریهای کودکان در حوزه بیماریهای عفونی است که خوشبختانه در ایران این بیماری تحت کنترل درآمده است.

گفتنی است سی‌امین همایش بین‌المللی بیماری‌ کودکان و شانزدهمین همایش پرستاری کودکان 26 تا 29 مهر برگزار می‌شود.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24