به شهر ما بیایید - جنگل راش سوادکوه

جنگل راش سوادکوه، از زیباترین و شگفت‌انگیزترین جنگل‌های ایران، در نوع خود بی‌نظیر است؛ جنگلی با درخت‌های سربه‌‌فلک‌کشیده و زیبا که به طور نامنظم در دل جنگل جای گرفته‌اند

به شهر ما بیایید - جنگل راش سوادکوه

* در صفحه‌ی 54 از کتاب مطالعات اجتماعی پایه‌ِی هفتم به وجود جنگل‌های انبوه در دامنه‌ی رشته‌کوه‌های البرز اشاره شده است.جنگل راش سوادکوه، از زیباترین و شگفت‌انگیزترین جنگل‌های ایران، در نوع خود بی‌نظیر است؛ جنگلی با  درخت‌های سربه‌‌فلک‌کشیده و زیبا که به طور نامنظم در دل جنگل جای گرفته‌اند. اگرچه درختان متنوعی چون سردار یا سرخدار، توسکا و ملج در جنگل به چشم می‌خورد، وجود تعداد بی‌شماری درخت راش از بقیه شهرت بیش‌تری دارد و ارزشمندتر است؛ درختی که عمر آن بین 200 تا 250 سال است و در جنگل‌های بسیار بزرگ و وسیع به بار می‌نشیند.

به شهر ما بیایید

جنگل‌های سوادکوه به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع نسبتاً بالا، دارای آب‌وهوایی کوهستانی هستند. با این اوصاف، اگرچه بهترین زمان سفر به این جنگل در فصل بهار تا اوایل تابستان به نظر می‌رسد، جنگل راش سوادکوه در فصل پاییز نیز به علت وجود برگ‌های خشک رنگارنگ بسیار زیبا و رؤیایی است و شما را متحیر می‌کند از دیدن آن همه زیبایی و رنگ.

به شهر ما بیایید


وجود رودخانه‌ای چشم‌نواز و خروشان در دل جنگل راش سوادکوه، طراوت و زیبایی فضای این منطقه را صدچندان کرده است. هم‌چنین، آبشار اوبن در دل این جنگل آن را برای میهمانان طبیعت تماشایی‌تر کرده و بر ارزش آن می‌افزاید؛ آبشاری فوق‌العاده زیبا و دیدنی که از چشمه‌های بالا‌دست سرچشمه گرفته و بعد از سرازیر شدن در میان جنگل راش به رود مشهور تجن می‌ریزد.

* در صفحه‌ی 54 از کتاب مطالعات اجتماعی پایه‌ِی هفتم به وجود جنگل‌های انبوه در دامنه‌ی رشته‌کوه‌های البرز اشاره شده است.

به شهر ما بیایید

به شهر ما بیایید

به شهر ما بیایید

به شهر ما بیایید