خانواده، رکن اساسی در فرآیند تعلیم و تربیت

باقری گفت: خانواده نقش مهمی در نظام تعلیم و تربیت دارد و می‌تواند کمک کننده باشد.

خانواده، رکن اساسی در فرآیند تعلیم و تربیت

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مراسم بزرگداشت هفته انجمن اوليا و مربيان با حضور سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش تهران و جمعی از مسئولان مربوطه صبح امروز در یکی از مداری منطقه ۵ برگزار شد.

در این مراسم باقری با اشاره به اینکه زیر بنای توسعه هر جامعه نظام تعلیم و تربیت آن است، اظهار کرد: خانواده نقش مهمی در این نظام دارد و می تواند در کنار آموزش و پرورش کمک کننده ظاهر شود.

۷ سال اول زندگی،  اصلی ترین بخش زندگی است

وی با تأکید بر اینکه تعلیم و تربیت مادام‌العمر وظیفه خانواده است و تعلیم و تربیت رسمی جزوی از آن است، ادامه داد: تعلیم و تربیت فرایندی پیوسته محسوب می شود و ۲۵۰۰ روز اول زندگی هر فرد یعنی هفت سال اول جز اصلی ترین بخش زندگی است بر همین اساس در کشورهای توسعه یافته به آموزش‌های پیش از دبستان اهمیت بسیاری داده می شود اما پیش از دبستان فرایند تربیت بر عهده خانواده است.

توسعه یافتگی باید از خانواده‌ها آغاز شود

وی تصریح کرد: در کشورهای در حال توسعه، تربیت پیش از دبستان کمتر توجه می شود و این آسیب است؛ در بیش از دبستان وقت کودک بیشتر در خانواده می‌گذرد و تربیت بر عهده خانواده است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: خانواده در کنار تعلیم و تربیت بیشترین اثر را دارد و برای اینکه کشور توسعه یافته داشته باشیم اول باید خانواده توسعه یافته داشته باشیم، بعد از آن مهدها و پیش دبستانی توسعه یافته شود و بعد مدارس توسعه یافته داشته باشیم.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24