پاییز، فصل کاشت

اگر نیم‌نگاهی به آزمون‌های بعدی و مباحث آینده بیاندازیم، بخش‌های مرور و تکرار را در برنامه‌ی راهبردی خواهیم دید.

پاییز، فصل کاشت

عصر کشاورزی سال‌هاست که به پایان رسیده، ولی روش کشاورز هرگز از بین نخواهد رفت. کاشت، داشت و برداشت، برنامه‌ی راهبردیِ یک کشاورز است و شخصی‌سازی آن شرط لازم برای کسب فراشناخت او می‌باشد. کشاورز هم از تکنیک‌ها، روش‌ها و ابزارهای تکراری که سال‌هاست توسط دیگران استفاده می‌شود بهره برده و بهترین تکنیک‌ها، روش‌ها و ابزارها را برای دست‌یابی به بهترین محصول انتخاب و استفاده می‌کند. بیایید ما هم در مزرعه‌ی علم، کشاورزی کنیم، در فصل پاییز بکاریم و در پایانِ سال تحصیلی درو کنیم.

هم‌اکنون برنامه‌ی راهبردی را روی دیوار نصب کنید. این برنامه حاصل سال‌ها تجربه، به کارگیری ابزارهای مختلف و آزمایش روش‌های متنوع توسط برنامه‌ریزان مجرب است که طی سال‌های متمادی بارها و بارها توسط دانش‌آموزان بسیاری امتحان پس داده و اکنون در اختیار شماست.

برنامه‌ی مطالعاتیِ آزمون بعد را استخراج کنید و در بازه‌ی زمانیِ داده شده تا آزمون بعد، برنامه‌ای برای مطالعه‌ی مباحث بچینید. برای پیاده‌سازی هرچه بهتر این کار می‌توانید از مشاوره با پشتیبان‌تان کمک بگیرید. به این نکته توجه کنید که قرار نیست همه‌ی مباحث را ناقص بیاموزیم و به تسلط نسبی برسیم، قرار است هرچه را که می‌خوانیم و می‌آموزیم، خوب بخوانیم و خوب بیاموزیم. چرا؟

اگر نیم‌نگاهی به آزمون‌های بعدی و مباحث آینده بیاندازیم، بخش‌های مرور و تکرار را در برنامه‌ی راهبردی خواهیم دید. ایستگاه‌های جبرانی که برای عقب‌ماندگی‌های احتمالی و افزایش تسلط و تکمیل یادگیری در نظر گرفته شده‌اند، کارِ ما را برای مرور راحت می‌کنند. پس برای مبحثی که نیاز به وقت بیش‌تری داریم، بالاخره فرصتی فراهم خواهد شد.

تا این جا هنوز کارتان شروع نشده است. شروع کار همان جاست که مطالعه را شروع می‌کنید. برنامه‌ی شخصی‌سازی شده‌ی خودتان را اجرا کنید و از آزمون‌های برنامه‌ای کانون بازخورد بگیرید. بازخوردها به شما می‌گوید کدام مبحث نیاز به چه واکنشی دارد. بر اساس نتیجه‌ای که از آزمون‌های برنامه‌ای می‌گیرید، برنامه‌ی خود را اصلاح کنید و برای ایستگاه‌های جبرانی، برنامه‌ریزی دقیق‌تر و شفاف‌تری بچینید. راهنمایی‌های پشتیبان‌تان می‌تواند بسیار کارساز باشد.

در این میان، از سایت کانون و صفحه‌ی شخصی‌تان غافل نشوید. کلکسیون روش‌های مطالعه، مصاحبه با برترها، انواع کارنامه‌ها، مقالات مشاوره‌ای و انواع مطالب آموزشی در قالب‌های مختلف می‌تواند سرعت پیش‌روی شما را چند برابر کند.

 یادآوری می‌کنم: شما می‌کارید اما برای برداشتِ بهترین محصول، باید صبور و سخت‌کوش باشید.

                        مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24