الگوسازی مثبت برای پیشرفت

به یاد داشته باشید که کلکسیون مطالعه‌ی شما مخصوصِ خودِ شماست و مطالعه‌ی روش‌های مطالعه و یادگیریِ دیگران تنها می‌تواند برای شما الهام بخش و انگیزاننده باشد.

الگوسازی مثبت برای پیشرفت

دانش آموزان علاقه مند هستند که در تمام دروس به سطح بالایی از رشد و یادگیری برسند. اما همیشه برای هر فرد دروس و مباحثی وجود دارد که در آن‌ها تسلط بیشتری دارد. یکی از بهترین روش‌هایی که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا در سایر دروس نیز پیشرفت کنند، الگوسازیِ مثبت است.

منظور از الگوسازی این نیست که با پرسش از دانش‌آموزانِ دیگر و اجرای روش‌های مطالعه‌ی آن‌ها، به پیشرفت و موفقیت برسیم. بلکه منظور از الگوسازی، اجرای روش‌های ویژه‌ی خودمان برای تمام دروس است. بهتر است کمی فکر کنیم و تمرکزمان را بر درسی که در آن از همه قوی تر هستیم قرار دهیم. سپس با تفکر راجع به آن درس، روی یک برگه علت‌های موفقیتمان را بنویسیم. این علت‌ها ممکن است به صورت زیر باشند:

-من قبل از تدریس دبیرم، این درس را پیش‌خوانی‌ می‌کنم.

-در کلاسِ این درس، میزان دقت و تمرکزم بسیار بالا است.

-بلافاصله در همان روز درس‌ها را مرور می‌کنم و تکالیفم را انجام می‌دهم.

-در کنار کتاب درسی‌ام، درسنامه‌ی کتاب تست را هم مطالعه می‌کنم.

-و...

می‌توانیم بعد از این‌که به تمام جوانبِ امر فکر کردیم، نکاتی که یادداشت کرده‌ایم را به ترتیب اولویت‌بندی کنیم و سپس برای سایر دروس، فکر کنیم که اجرای کدام روش می‌تواند موثرتر و مثمرثمرتر باشد.

به یاد داشته باشید که کلکسیون مطالعه‌ی شما مخصوصِ خودِ شماست و مطالعه‌ی روش‌های مطالعه و یادگیریِ دیگران تنها می‌تواند برای شما الهام بخش و انگیزاننده باشد. سریع‌تر به روش‌های کاربردی برای خودتان فکر کنید و تصمیم بگیرید.

مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24