نگاهی به نکات تغذیه‌ای دانش آموزان در مدرسه

کارشناس تغذیه ورژیم درمانی بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند گفت:باتوجه به آغازسال تحصیلی،در تغذیه دانش‌آموز بایدنکات مهمی رارعایت کرد تا موادغذایی موردنیاز بدن او تامین شود.

نگاهی به نکات تغذیه‌ای دانش آموزان در مدرسه

زهره امیرپور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: تغذیه کودکان از اهمیت بسیاری برخوردار است و والدین باید به آن توجه کنند.

وی با بیان این‌که باتوجه به آغاز سال تحصیلی نباید تغذیه کودکان را از نظر دور داشت، افزود: خوردن صبحانه قبل از رفتن به مدرسه از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی بیان کرد: دانش‌آموزان باید میان وعده سالم و مغذی را میل کنند تا در طول روز ویتامین‌ها و مواد معدنی بدن آن‌ها حفظ شود.

امیرپور با اشاره به این‌که در میان وعده دانش‌آموزان باید از میوه‌ها و سبزی‌ها استفاده شود، تصریح کرد: والدین باید صبحانه سالمی مانند نان و پنیر و گردو و صبحانه‌های خانگی را برای نیمروز فرزند خود درنظر بگیرند.

وی ادامه داد: استفاده از میوه‌ها و سبزی‌ها در میان وعده دانش‌آموزان باعث حفظ و تامین ویتامین‌های مورد نیاز بدن آنان می‌شود.

کارشناس تغذیه و رژیم درمانی بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند تصریح کرد: دانش‌آموزان باید از مصرف آبمیوه، کیک، نوشابه و فست فود دوری کرده و از مواد مغذی در میان وعده خود بهره ببرند.

امیرپور خاطرنشان کرد: استفاده از مغزها، نخود، کشمش و برگه زردآلو در میان وعده دانش‌آموزان در مدرسه بسیار مهم خواهد بود.

وی یادآور شد: توجه به نکات تغذیه‌ای دانش آموزان تاثیر بسزایی در یادگیری آنان خواهد داشت که باید مورد توجه والدین باشد.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24