سهراب و روش چندتا از ده تا

در بازی‌های آسیایی مالزی در قاب تلویزیون به سالن وزنه‌برداری خیره شده بودم. وزنه‌برداران ایرانی با مربی خود گفت‌وگو می‌کردند.

سهراب و روش چندتا از ده تا

در بازی‌های آسیایی مالزی در قاب تلویزیون به سالن وزنه‌برداری خیره شده بودم. وزنه‌برداران ‌ایرانی با مربی خود گفت‌وگو می‌کردند. در قانون وزنه‌برداری، هر وزنه‌بردار می‌تواند سه بار به وزنه حمله کند و آن را بالای سر ببرد. لحظات سرنوشت‌سازی است.

یک وزنه‌بردار حرفه‌ای و منطقی، حساب شده کار می‌کند. بار اول وزنه‌ای پایین‌تر از تمرینات خود می‌زند تا حداقل مدال برنز خود را تثبیت کند.

سهراب مرادی بسیار حساب‌شده کار خود را آغاز کرد و به آرامشی نسبی رسید، چرا که در ‌این لحظات سرنوشت‌ساز آرامش حرف اول را می‌زند.

در طرف مقابل کیانوش رستمی‌ با‌ اینکه قهرمان المپیک بود و در عین حال در یک وزن بالاتر شرکت کرده بود و خود را برای المپیک 2020 آماده می‌کرد، برای بار اول می‌خواست سنگین‌ترین وزنه را بالای سر ببرد که  موفق به ‌این کار نشد  و بار دوم و سوم کاملا آشفته و بی‌هدف بود.

دانش‌آموز عزیز شما  باید در آزمون‌های کانون که شبیه کنکور می‌باشد، از روش چند از 10 استفاده کنید و لازمه‌ی ‌این کار هدف‌گذاری برای آزمونِ پیش روی شماست. خصوصا به ستون چند از 10 که در کارنامه‌ی شما مشخص است توجه کامل داشته باشید. منظورکاملا روشن است که در هنگام آزمون دادن در دور اول  به آن دسته از سوالاتی که پاسخ آن را با اطمینان می‌دانید پاسخ دهید. با این کار قطعا در دور دوم به آرامش نسبی خواهید رسید. با تکرار ‌این روش مطمئن باشید در روز سرنوشت‌ساز کنکور به مانند سهراب مرادی صاحب گردن‌آویز بهترین رتبه‌ی مورد نظر خود خواهید شد.