پرسپولیس شوت‌زن‌ترین تیم غرب آسیا می‌شود؟

سرخپوشان پایتخت فرصت این را دارند که در ادامه لیگ قهرمانان آسیا به شوت زن‌ترین تیم غرب آسیا تبدیل شوند.

پرسپولیس شوت‌زن‌ترین تیم غرب آسیا می‌شود؟

سرخپوشان پایتخت فرصت این را دارند که در ادامه لیگ قهرمانان آسیا به شوت زن ترین تیم غرب آسیا تبدیل شوند.

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان برانکو ایوانکوویچ اکنون بیشتر از تمام نمایندگان ایران در آسیا شوت زده اند. عناصر هجومی این تیم در 10 بازی 128 شوت روانه دروازه حریفان کرده اند که آمار قابل قبولی به حساب می آید. میانگین 12.8 شوت به ازای هر بازی نشان می دهد قرمزها تیمی هجومی در آسیا بوده اند.

 

در این بین علی علیپور بیش از دیگر بازیکنان پرسپولیس شوت زده و آمار 26 شوت را به ثبت رسانده است. بالاتر از او الکساندر پاتو، کیم شین ووک، ریکاردو گولارت، آلان و بغداد بونجاح حضور دارند. از بین این بازیکنان تنها بغداد بونجاح می تواند رکوردش را بهتر کند و به عبارتی علی علیپور فرصت رسیدن تا رده دوم را هم دارد.

 

در آمار شوت زنی تیمی، از بین تیم های غرب آسیا تنها العین، الدحیل و السد قطر بیشتر از پرسپولیس شوت زده اند. العینی ها 131 شوت، الدحیلی ها 140 شوت و السدی ها 143 شوت به ثبت رساندند که در این بین تیم بنفش پوشان اماراتی علی رغم حذف در مرحله یک هشتم عملکرد بسیار خوبی حداقل در شوت زنی داشته است.

 

حال در شرایطی که تیم پرسپولیس حداقل 2 بازی دیگر در آسیا دارد، می تواند با زدن 12 شوت به الدحیل قطر برسد و در صورت صعود به فینال، فرصت عبور از یاران ژاوی و بغداد بونجاح در امر شوت زنی را خواهد داشت.

 

پرسپولیس شوت‌زن‌ترین تیم غرب آسیا می‌شود؟


منبع :