کنکور 98

سیاهدانه درمان بیماران مبتلا به کبد چرب

یک پزشک و محقق اهل شهر کرد در تحقیقاتی اعلام کرد که اثر بخشی سیاهدانه در درمان بیماران مبتلا به کبد چرب غیرالکلی به اثبات رسیده است.

سیاهدانه درمان بیماران مبتلا به کبد چرب

یک پزشک و محقق اهل شهر کرد در تحقیقاتی اعلام کرد که اثر بخشی سیاهدانه در درمان بیماران مبتلا به کبد چرب غیرالکلی به اثبات رسیده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، عوامل متعددی برای ابتلا به کبد چرب در فضای مجازی در دسترس قرار دارد.

در کشورهای غربی و کشورهای که مصرف مواد الکلی رایج هست، بیشتر ابتلا به کبد چرب به دلیل مصرف الکل هست که گفته می‌شود با کاهش و ترک الکل امکان درمان وجود دارد.

در ایران دلائل متعددی برای بیماری کبد چرب مطرح شده است که عامل ژنتیک، دیابت کم تحرکی و مصرف بیش از حد دارو در ابتلا به کبد چرب موثر هستند.

تشخیص کبد چرب برعهده پزشک هست که در این گزارش درباره آن به صراحت نمی‌توان نوشت، برخی از نشانه‌های کبد چرب با سایر بیماری‌ها مشترک هست به همین دلیل هر گونه اظهار نظر در ارتباط با آن باعث سردرگمی بیماران می‌شود.

البته مقالات متعددی در فضای مجازی در ارتباط با علل کبد چرب در دسترس قرار دارد ولی چون این مقالات به تایید اساتید نرسیده نمی‌توان به آن استناد کرد.

اخیر محققان در کلینک امام رضا(ع) شهر کرد در ارتباط با بیماران مبتلا به کبد چرب غیرالکلی انجام دادند و بعد از دوره تحقیقاتی مشخص به اثر بخشی سیاهدانه در درمان بیماران مبتلا به کبد چرب غیرالکلی رسیدند.

این تحقیقات توسط دکتر رسول بحرینی انجام شده است.

وی در تشریح اقدامات انجام شده برای درمان بیماری مبتلا به کبد چرب غیر الکلی اظهار کرد:  کپسول سیاهدانه به مدت سه ماه در اختیار  بیماران مبتلا به کبد چرب غیرالکی قرار گرفته است.

این محقق خاطر نشان کرد:بعد از دریافت کپسول سیاهدانه به مدت سه ماه  به ­طور معنی­ داری میزان شاخص توده بدنBMI  به طور معنی دار کاهش پیدا کرده است،همچنین سطح HDL  در این مطالعه به طور معنی‌داری بیشتر گزارش گردید.

بحرینی خاطر نشان کرد:  یافته های این مطالعه حاکی از اثرات محافظتی و درمانی سیاهدانه بر علیه بیماری کبد چرب غیر الکلی (استئوهپاتیت) می باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری با توجه به اثربخشی درمان بسیاری از بیماری‌ها با استفاده از داروهای گیاهی تحقیقات موثری در زمینه درمان داروهای گیاهی در حال انجام است.

منبع :