روزبه مشکین نژاد رتبه 57 کنکور : جمع بندی تابستان

دانش آموزان دو آزمون جمع بندی در پیشرو دارند که یکی از آن‌ها امروز بود. هر دو آزمون، مباحث مشابهی دارند که این موضوع، آزمون 6 مهر را به یک ایستگاه جبرانی تبدیل میکند.

روزبه مشکین نژاد رتبه 57 کنکور : جمع بندی تابستان

در پایان تابستان، دانش آموزان دو آزمون جمع بندی در پیشرو دارند که یکی از آن ها  امروز بود. هر دو آزمون، مباحث مشابهی دارند که این موضوع، آزمون 6 مهر را به یک ایستگاه جبرانی تبدیل میکند. نتایج آزمون امروز از چند جهت مهم است:

1. این آزمون، یکی از دو آزمون پایانی تابستان بود که به دانش آموزانی که از ابتدای تابستان با آزمون های کانون جلو آمده بودند، یک داده ی مهم ایجاد میکند: کارنامه ی پنج درس در 2 مورد به دانش آموزان کمک میکند. اول اینکه با بررسی نقاط قوت پایدار، میتوان روش های کارآمد در درس های مختلف را کشف و یادداشت کرد تا در ادامه ی سال، با استفاده از فراشناخت، دانش آزمون بازدهی بیشتری در درس خواندن داشته باشند.
دوم استفاده از این کارنامه به برنامه ریزی برای این آزمون های پایانی کمک میکند. اینکه به هر درس چه زمانی را باید اختصاص داد و روی کدام درس ها تمرکز بیشتری لازم است از جمله سوال هایی است که کارنامه 5 درس برای پاسخ دادن به آن ها کمک میکند.

2. برنامه ریزی برای این آزمون به هر شکلی که بوده احتمالا ایراداتی داشته که نتایج این آزمون آن ها را مشخص میکنند. در مباحثی که دانش آموزان احساس یادگیری داشتند اما نتیجه خلاف انتظار آن ها شده، احتمالا روش هایشان ایراداتی داشته که برای آزمون بعد فرصت منابسی در اختیار هست تا این ایرادات را یادداشت و رفع کنند.

کارنامه اشتباهات هم با توج به پایانی بودن این آزمون ها، کمک شایانی به شناخت مباحثی که یادگیری آن ها ناقص بوده میکند و فرصت مناسبی هم برای رفع مشکلات در آزمون بعد، در اختیار دانش آموزان میکند.

در پایان نباید از این نکته غافل شد که حفظ وضعیت آزمون امروز برای آزمون بعد و واقع بینی در هدفگذاری در برابر رویاپردازی برای پیشرفت بزرگ، در اولویت است.  

🔹 نمره های خوب شما حاصل روش های خوب شماست.

روزبه مشکین نژاد رتبه 57 کنکور سال 96 ،دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف و پشتیبان ویژه دانش آموزان کانونی

برای درخواست پشتیبان ویژه 174 را به 5000116463 پیامک کنید.مهسا صفیاری
مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24