روش اعتراض به نتایج کنکور 97

آموزش اعتراض به نتایج کنکور 97 و نحوه اعتراض به سازمان سنجش با ذکر تمامی نکات و استفاده از کارنامه سبز کنکور برای بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی

روش اعتراض به نتایج کنکور 97

اعتراض به نتایج کنکور 97

اکنون که نتایج نهایی کنکور سراسری 97 اعلام شده است ، تعداد زیادی از داوطلبان خود را با دوستان و آشنایان خود مقایسه می کنند و بعضی مواقع نیز گمان می کنند که نتیجه کنکور آن ها اشتباه اعلام شده است . بنابراین مدام درمورد نحوه اعتراض به سازمان سنجش سوالاتی مطرح می شود . به همین دلیل قصد داریم توضیحاتی در مورد اعتراض به نتایج کنکور 97 ، نحوه اعتراض به سازمان سنجش و مهلت اعتراض به نتایج نهایی کنکور 97 خدمت شما ارائه نماییم .

در مقاله کارنامه سبز کنکور سراسری 97 به این مورد اشاره کردیم که حتما کارنامه سبز را مشاهده کنید زیرا می تواند راه نجاتی برای شما باشد.

چگونگی اعتراض به نتایج کنکور 97

اگر انتخاب رشته کنکور سراسری 97 را  انجام داده اید اما اصلا پذیرفته نشده اید و یا گمان می کنید که در رشته های بالاتر می توانستید پذیرفته شوید می توانید کارنامه سبز خود را دریافت و مشاهده نمایید و درصورت مشاهده دلیل منطقی درخواستی به سازمان سنجش مبنی بر اعتراض به نتایج کنکور 97 ارسال نمایید . برای چگونگی استفاده کارنامه سبز کنکور سراسری 97 و تفسیر آن کلیک نمایید.

زمان استفاده از کارنامه سبز

طبق اعلام سازمان سنجش کارنامه سبز کنکور سراسری 97 دوشنبه مورخ 26 شهریور منتشر می شود و داوطلبان برای اعتراض به نتایج نهایی کنکور سراسری 97 می توانند در خواست خود را به صورت اینترنتی حداکثر تا تاریخ 15 مهر ماه برای سازمان سنجش ارسال نمایند.

مهم :

بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی

اگر واقعا کد رشته محل ها را اشتباه و یا جا به جا وارد کرده اید طبق اعلام سازمان سنجش می توانید با دلایل منطقی در کد رشته محل مورد نظر خود در صورت احراز شرایط پذیرفته شوید!البته ممکن است بتوانید این گونه مجوز شرکت در کنکور سال 98 را نیز از سازمان سنجش دریافت نمایید.

درخواستهاي مربوط به بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی صرفاً براي پذيرش در نيمسال دوم دانشگاهها و موسسات آموزش عالي بررسي خواهد شد.

نکته مهم تر اینکه توجه داشته باشید در هر صورت سازمان سنجش هیچ مسئولیتی در قبال انتقال و مهمان شدن دانشجویان ندارد.

مهلت ارسال درخواست بررسی اشتباه در انتخاب رشته و تقاضای اولویت بعدی نیز تا 31 شهریور می باشد و پس از آن به هیچ وجه قابل بررسی نمی باشد.

 


*برای مشاوره 

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره9099071219 تماس بگیرید*

 

نحوه اعتراض به سازمان سنجش

ابتدا به سایت سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نمایید.

سپس از نوار سمت چپ گزینه ارسال درخواست را انتخاب نمایید سپس از طریق گزینه موجود در سایت ثبت نام کنید .

حال برای ثبت اعتراض به نتایج کنکور 97 مراحل زیر را ادامه دهید :

1- ورود به سیستم پاسخگويي


اعتراض به نتایج کنکور 97
2- انتخاب نام آزمون : گزینه سراسری را انتخاب کنید
3- انتخاب عنوان «بررسي اشتباه در انتخاب رشته و تقاضاي اولويت بعدي» یا ((اعتراض به نتیجه قبولی))

نحوه اعتراض به سازمان سنجش4- تكميل فرم مخصوص با ذكر توضيحات بصورت خلاصه و مفيد (در صورتي كه تقاضاي اولويت بعدي خود را داريد با توجه به اطلاعات كارنامه نهايي رديف و شماره اولويت و كدرشته‌اي را كه نمره آن داريد در اين قسمت ذكر نماييد)

پس از انجام مراحل بالا اعتراض به سازمان سنجش ثبت می شود و پس از بررسی نتیجه با پیامک اطلاع داده می شود.


داوطلبان عزیز باید دقت کنید که اين درخواست تنها يكبار براي شما فعال و قابل ارسال مي باشد. لطفا در ارسال اطلاعات دقت فرماييد و درنظر داشته باشيد كه پس از ارسال امكان اصلاح درخواست يا حذف درخواست وجود ندارد.بنابراین ابتدا خوب فکر کنید و دلایل خود را یادداشت کنید و سپس اقدام به ثبت اعتراض کنید.


 


*برای مشاوره 

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره9099071219 تماس بگیرید*