مقایسه مشخصات فنی سه آیفون تازه معرفی شده

سرانجام پس از مدت‌ها انتظار و انتشار شایعات و تصاویر گوناگون، اپل از آیفون‌های جدیدش در سه نسخه با نام‌های آیفون 10 اس، آیفون 10 اس مکس و آیفون 10 آر رونمایی کرد.

مقایسه مشخصات فنی سه آیفون تازه معرفی شده

سرانجام پس از مدت‌ها انتظار و انتشار شایعات و تصاویر گوناگون، اپل از آیفون‌های جدیدش در سه نسخه با نام‌های آیفون ۱۰ اس، آیفون ۱۰ اس مکس و آیفون ۱۰ آر رونمایی کرد.

پرچمداران جدیدِ اپل به‌مانند نسل گذشته از صفحه‌نمایش OLED بهره می‌برد که در نمایش رنگ‌های تیره، عملکرد بهتری را نسبت به پنل‌های LCD ارائه می‌کند؛ با این حال، این شرکت نرخ نوسازی تصویر را در گوشی‌های امسالِ خود با افزایش دو برابری، به ۱۲۰ هرتز افزایش داده که تجربه‌ای روان را هنگام کار با دستگاه در اختیار کاربران قرار می‌دهد. هر دو نمایشگر آیفون ۱۰ اس و آیفون ۱۰ اس مکس از استاندارد دالبی‌ویژن و فناوری HDR10‌ نیز پشتیبانی می‌کنند. در حالی که رزولوشن نسخه‌ی ۱۰ اس به‌سبب اندازه‌ی مشابه با آیفون ۱۰، تفاوتی با نسل پیشین نداشته است؛ اما اهالی کوپرتینو برای نسخه‌ی مکس که صفحه‌نمایشی ۶.۵ اینچی دارد، از رزولوشن ۱۲۴۲ × ۲۶۸۸ استفاده کرده‌اند. آیفون ۱۰ آر نیز که نسخه‌ی ارزان‌قیمت پرچمدارانِ امسال اپل به‌شمار می‌رود، از پنل LCD استفاده می‌کند که وضوح تصویرِ ۱۷۹۲ در ۸۲۸ پیکسل را ارائه می‌کند.

در این بین، بخش سخت‌افزار مهم‌ترین تغییرات را در خود جای داده است و شاهد به‌کارگیری از پردازنده‌ی اختصاصی اپل موسوم به A12 Bionic در هر سه آیفونِ امسال هستیم. اپل ادعا می‌کند که تراشه‌ی آن‌ها برای نخستین بار در دنیای موبایل از لیتوگرافی ۷ نانومتری بهره می‌برد که ۶.۹ میلیارد ترانزیستور را در خود جای داده است.

مقایسه مشخصات فنی سه آیفون تازه معرفی شده
مقایسه مشخصات فنی سه آیفون تازه معرفی شدهمنبع :