استقلال 1 - السد 3؛ بادآورده را طوفان برد

استقلال با شکست 3 بر یک برابر السد در دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شانسش برای صعود به مرحله نیمه نهایی به حداقل رسید.

استقلال 1 - السد 3؛ بادآورده را طوفان برد

استقلال با شکست 3 بر یک برابر السد در دور رفت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شانسش برای صعود به مرحله نیمه نهایی به حداقل رسید.


به گزارش "ورزش سه"، استقلال در بازی که نیاز به پیروزی داشت تا به صعود به مرحله نیمه نهایی امیدوار باشد، در دقیقه 12 با گل به خودش خوخی از حریف جلو  افتاد اما در نیمه دوم بازی نمایش ضعیف استقلال باعث شد السد سه گل توسط عفیف در دقیقه 61 و بغداد بونجاح در دقیقه 65 و 74 بزند و در آستانه صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا قرار بگیرد.


اتفاق ویژه:

استقلال برای اولین بار در تاریخ بازی های دو تیم از السد شکست خورد، شکستی که جبران آن در بازی برگشت به این سادگی ها نخواهد بود.

 

بهترین بازیکن:

بغداد بونجاح با دو گلی که زد جایگاه خودرا در صدر جدول آقای گلی آسیا تثبیت کرد و تردیدی در انتخاب بهترین بازیکن زمین باقی نگذاشت.

 

شرح بازی:

شروع بازی استقلال و السد طوفانی بود و هر دو تیم موقعیت هایی را به صورت پینگ پنگی روی دروازه هم خلق کردند تا اینکه نوبت به دقیقه 12 رسید، در این دقیقه پاس اشتباه رو به عقب برشام با اشتباه دروازه بان السد وارد دروازه این تیم شد تا آبی ها با خوش شانسی از حریف خود جلو بیفتند.
بعد از این گل السدی ها کاملا جلو آمدند تا گل خورده را جبران کنند اما بازی پرفشار استقلالی ها در میانه زمین  جلوی موقعیت سازی را از حریف گرفت هرچند که در طول نیمه اول بونجاح چند بار دروازه استقلال را روی حرکات فردی با خطر روبرو کرد.
استقلال در نهایت در نیمه ای که شانس هم همراهش بود توانست  السد را با نتیجه یک بر صفر شکست دهد.

السد دیدار را در نیمه دوم به مراتب بهتر از استقلال آغاز کرد و چند موقعیت خوب روی دروازه آبی ها ساخت و در نهایت توانست گل اول را توسط اکرم عفیف به ثمر برساند. بعد از این گل نظم دفاعی استقلال به هم ریخت دقایقی بعد بونجاح گل دوم را نیز وارد دروازه استقلال کرد تا تیم شفر در زمین مسابقه جنگ را به رقیب خود ببازد. آبی ها بعد از این گل هم به خود نیامدند و در شرایطی که شفر تنها تماشاگر اشتباهات بازیکنان خود بود، گل سوم را نیز دریافت کردند تا شکست سنگینی را برابر حریف قطری تحمل کنند. استقلال برای صعود به مرحله بعدی حالا نیاز به معجزه دارد و باید در قطر ضمن زدن سه گل، هیچ گلی دریافت نکند.

منبع :