تولید رباتی که ماهی‌های خطرناک را شکار می‌کند

دانشجویان موسسه پلی تکنیک ورکستر آمریکا از تولید رباتی خودکار برای مقابله با یکی از تهددیات مهم زیست محیطی خبر داده اند.

تولید رباتی که ماهی‌های خطرناک را شکار می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، این ربات قادر به تجسس در زیر آب و شناسایی و شکار شیرماهی های قرمز رنگ و سمی بدون نیاز به دخالت و کنترل انسان است.

تعداد شیرماهی های قرمز تا ۲۵ سال قبل چندان زیاد نبود. اما زاد و ولد رشد و تکثیر گسترده این ماهی مضر در آب های جنوب آمریکا و منطقه آمریکای مرکزی امروزه به یک مشکل جدی مبدل شده است. ظاهرا چند مجموعه دار خصوصی با رها کردن این ماهی ها که قبلا در اکواریوم های شخصی نگهداری می شدند، موجب وقوع این مشکل شده اند.

چالش اصلی ناشی از حضور این ماهی ها در آب های آزاد مربوط به اشتهای عجیب و باورنکردنی آنها برای شکار دیگر آبزیان است. هر یک از شیرماهی های قرمز می توانند هر پنج روز یک بار حدود ۳۰ هزار ماهی از انواع مختلف را ببلعند. این ماهی هیچ دشمن طبیعی نیز ندارد و لذا تکثیر آن با سرعت بسیار بالایی رخ می دهد.

تولید رباتی که ماهی‌های خطرناک را شکار می‌کند

تا به حال شکار این ماهی توسط غواصان انجام می شد، اما توان این افراد برای شکار این ماهی ها کافی نبوده است. علاوه بر این غواصان حداکثر می توانند ۳۳ متر در آب فرو روند و لذا قادر به حضور در بسیاری از مناطق حضور شیرماهی های قرمز نیستند. لذا ربات های خودکار به عنوان راه حل جایگزین به کار گرفته خواهند شد.

ربات یادشده دارای خارهای سمی است، اما گوشت خوشمزه ای دارد و قیمت آن در بازار آمریکا ۴۰ دلار به ازای هر کیلوگرم است.

ربات شکارچی مذکور دارای دو سیستم است. یکی از این دو سیستم پلاتفورمی هوشمند است که مجهز به یک ابزار بصری رایانه ای پیشرفته برای شناسایی ماهی مذکور و همین طور نرم افزاری خاص نیز هست. این سیستم با استفاده از اطلاعات موجود در پایگاه داده خود و مطابقت دادن ماهی های دریا با این اطلاعات شیرماهی های قرمز را شناسایی می کند.

بخش دوم این ربات یک پنجه بزرگ چرخنده برای شکار ماهی یادشده است که از هشت سیلندر تشکیل شده و از پشت و با نیروی مکش شدید آب خود ماهی را به داخل می کشد.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24