بیش از 60 درصد مجازین کنکور 97 انتخاب رشته کردند

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آمار انتخاب رشته داوطلبان کنکور 97 گفت: 60.48 درصد داوطلبان مجاز کنکور 97 در این دوره انتخاب رشته کردند.

بیش از 60 درصد مجازین کنکور 97 انتخاب رشته کردند

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۹۷ به منظور پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (به جز دانشگاه آزاد اسلامی) از ۱۵ مرداد آغاز شد و با توجه به مهلت تمدید شده، فرصت انتخاب رشته ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۲۲ مرداد به پایان رسید.

وی یادآور شد: بر اساس آمار نهایی ۵۵۰ هزار و ۸۲۴ داوطلب در کنکور ۹۷ نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کردند.

مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: از تعداد ۹۱۰ هزار و ۷۱۳ نفر که در جلسه آزمون حاضر بودند تعداد ۹۱۰ هزار و ۵۶۳ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که با توجه به اینکه ۵۵۰ هزار و ۸۲۴ نفر انتخاب رشته کردند، ۶۰.۴۸ درصد مجازین انتخاب رشته خود را انجام دادند.

توکلی افزود: همچنین گزینش در رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) در سال ۱۳۹۷ (موضوع قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مصوب ۱۰ شهریور ۹۲ مجلس شورای اسلامی)، در این دوره صورت پذیرفت.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: مهلت ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفاً با سوابق تحصیلی (معدل دیپلم) دانشگاه ها نیز ساعت ۲۴ چهارشنبه ۲۴ مرداد به پایان رسید.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس ضوابط اعلام شده داوطلبانی که در کنکور ۹۷ ثبت نام کرده و غایب بوده اند (۱۰۱ هزار و ۶۱۴ داوطلب) و همچنین متقاضیانی که حتی در کنکور ۹۷ ثبت نام نکرده اند نیز می توانند نسبت به ثبت نام در این دوره ها اقدام کنند.

توکلی افزود: بر اساس آمار نهایی ثبت نام و انتخاب رشته تعداد ۴۰ هزار و ۷۱۹ نفر صرفا در پذیرش دانشجو صرفاً با سوابق تحصیلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی ثبت نام و انتخاب رشته کردند.

منبع :