کنکور 98

رتبه نخست ابتلای سینوزیت دنیا مربوط به کدام منطقه است؟

مدیر مرکز ثبت سینوزیت مزمن و متخصص ایمونولوژی و آلرژی استان بوشهر گفت: حدود 28.4 درصد مردم این استان به بیماری سینوزیت مبتلا هستند که براساس مطالعات و آمارها رتبه نخست دن

رتبه نخست ابتلای سینوزیت دنیا مربوط به کدام منطقه است؟
مدیر مرکز ثبت سینوزیت مزمن و متخصص ایمونولوژی و آلرژی استان بوشهر گفت: حدود 28.4 درصد مردم این استان به بیماری سینوزیت مبتلا هستند که براساس مطالعات و آمارها رتبه نخست دنیا در ابتلا به سینوزیت را دارد.

دکتر شکرالله فرخی با اشاره به راه اندازی مرکز سینوزیت بوشهر افزود: تنفس دالان حرارتی رطوبتی که 9 ماه از سال در استان بوشهر حاکم است می تواند شرایطی فراهم کند که سینوسها دچار التهاب شوند.
وی یادآورشد: سینوسها حفره هایی در میان استخوان های جمجمه و صورت هستند که پر از هواست واگر به هر دلیلی این حفره ها دچار گرفتگی شوند سینوزیت اتفاق می افتد اما بیشترین دلیل این بیماری ناشی از حساسیتهاست و براساس بررسی های انجام شده میزان شیوع حساسیتها در استان نسبت به عوامل حساسیت زا در درون منزل بسیار زیاد است.
فرخی سرماخوردگی، عفونتهای قارچی، آلرژی، عفونتها، ویروسها، باکتریها و انحراف تیغه بینی از دیگر عوامل بروز سینوزیت ذکر کرد.
وی ادامه داد: دومین مرکز تخصصی، درمانی و تشخیصی سینوزیت کشور با چهار میلیار ریال اعتبار در درمانگاه ایثار این استان افتتاح و آماده خدمات رسانی به مردم است.
فرخی اظهارداشت: در این درمانگاه از جدیدترین دستگاهها و به روز ترین تجهیزات و روشهای درمانی استفاده شده و این مرکز ارتباط مستقیمی با مرکز سینوزیت اروپا دارد.
مدیر مرکز ثبت سینوزیت مزمن ومتخصص ایمونولوژی و آلرژی استان بوشهر گفت: این مرکز با همکاری انجمن آسم و آلرژی اروپا به ارائه خدمات می پردازد.

منبع :