کنکور 98

ارزیابی و تحلیل آزمون 19 مرداد 97 گروه دوازدهم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 19 مرداد 97 گروه دوازدهم انسانی ارزیابی و تحلیل آزمون 19 مرداد 97 گروه دوازدهم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 19 مرداد 97 گروه دوازدهم انسانی

ارزيابي و تحليل آزمون 19 مرداد دوازدهم انسانی


دوستان عزير، پس از برگزاري هر آزمون بهترين استفاده‌اي که از زمان مي‌توان داشت، زماني است که به بررسي آزمون برگزار شده اختصاص داده مي‌شود؛ لذا پيشنهاد مي‌کنيم در همان روز و يا روز بعد از آزمون حتماً سوالات آزمون را بررسي کنيد و سوالاتي را که به آن‌ها پاسخ نداده‌ايد و يا پاسخ غلط داده‌ايد در يک يادداشت جداگانه جمع‌آوري کنيد. چرا که با تکرار اين يادداشت‌ها مي‌توانيد آن سوال را براي هميشه در ذهن خود تثبيت کنيد تا اگر دوباره در آزمون‌هاي بعدي و يا در کنکور با سوالي مشابه همان سوال مواجه شديد، ديگر اشتباه گذشته را تکرار نکنيد و اين‌گونه مي‌توانيد درصد خود را افزايش دهيد و از اشتباه گذشته پلي براي موفقيت در آينده بسازيد.در آزمون 19 مرداد چه گذشت؟


الف) بالاترین درصدها در هر درس

ارزیابی و تحلیل آزمون 19 مرداد 97 گروه دوازدهم انسانی


ب)دشوارترين و آسان‌ترين سؤالات آزمون 19 مرداد گروه دوازدهم انساني

در جدول زير مي‌توانيد مشاهده نماييد که در هر درس، کدام سؤال دشوارترين سؤال بوده است؛ يعني تعداد کم‌تري از دانش‌آموزان موفق شده‌اند به آن‌ پاسخ صحيح دهند و نيز مي‌توانيد مشاهده کنيد که کدام سؤال، آسان‌ترين سؤال بوده است و تعداد زيادتري از دانش‌آموزان توانسته‌اند به آن‌ پاسخ صحيح دهند. (همان‌طور كه مي‌دانيد! شناخت سؤال‌هاي آسون و سخت هر درس، مهارتي است که داشتن آن در کنار استفاده از تکنيک ضربدر منفي كمك‌تان مي‌کند تا در جلسه‌ي آزمون اتلاف وقت را به حداقل برسانيد!!)

 (درصد صحيح: چند درصد از داوطلبان به اين سؤال پاسخ صحيح داده‌اند.)

ارزیابی و تحلیل آزمون 19 مرداد 97 گروه دوازدهم انسانی


ج)سطح دشواری آزمون به تفکیک هر درس

ارزیابی و تحلیل آزمون 19 مرداد 97 گروه دوازدهم انسانی


د)وضعيت پاسخ‌گويي به درس‌هاي بخش نگاه به آينده (دروس سال دوازدهم) :

مزيت مطالعه‌ي درس‌هاي سال چهارم در تابستان براي شما اين است كه در سال تحصيلي كارتان سبك‌تر مي‌شود و در درس‌هايي كه پيش‌خواني كرده‌ايد از همكلاسي‌هاي خود جلو مي‌افتيد. هم‌چنين در طي سال تحصيلي برنامه‌ي پيش‌دانشگاهي شما سبك‌تر مي‌شود و مي‌توانيد وقت بيش‌تري به مطالعه‌ي درس‌هاي پايه اختصاص دهيد.

ارزیابی و تحلیل آزمون 19 مرداد 97 گروه دوازدهم انسانیبا آرزوي موفقيت؛ محمد ابراهیم مازنی

محمد ابراهیم مازنی