ششمین دوره مسابقات ملی محاسبات ذهنی برگزار شد

ششمین دوره مسابقات ملی محاسبات ذهنی در حالی در تهران برگزار شد که 232 نفر از 23 استان 47 شهرستان در قالب 4 سطح گرد هم جمع شده بودند

ششمین دوره مسابقات ملی محاسبات ذهنی برگزار شد

ششمین دوره مسابقات ملی محاسبات ذهنی در حالی در تهران برگزار شد که ۲۳۲ نفر از ۲۳ استان ۴۷ شهرستان در قالب ۴ سطح گرد هم جمع شده بودند تا محاسبات را در سریع‌ترین زمان ممکن با ذهن انجام دهند و به مسابقات جهانی مالزی اعزام شوند.


به گزارش خبرنگار علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، ششمین دوره مسابقات کودکان هوشمند یا محاسبات ذهنی در حالی در خانه والیبال تهران برگزار شد که نفرات برتر به مسابقات جهانی که در مالزی برگزار می‌شود اعزام می‌شوند.
در این دور از مسابقات ملی ۲۳۲ کودک از ۲۳ استان کشور و ۴۷ شهرستان در قالب ۴ سطح ABCD در حالی در این مسابقات شرکت کرده بودند که نماینده فدراسیون جهانی پاما در این مسابقات از نزدیک مشاهده‌گر تلاش نخبگان ایرانی بود.
این مسابقات در راستای افزایش اعتماد به نفس و بهبود قدرت تخیل کودکان برگزار می‌شود.
سال گذشته نیز کودکان نابغه ایرانی توانستند رتبه نخست مسابقات ژوهانسبورگ را از آن خود کنند.

تنها نماینده رسمی فدراسیون جهانی پاما در ایران برای برگزاری محاسبات ذهنی، موسسه کودکان هوشمند است که تاکنون موفق به تربیت بیش از 150 هزار نفر از کودکان در این رشته شده است.
این رویداد بزرگ‌ترین آزمون محاسبات ذهنی با چرتکه در کشور محسوب می‌شود
سال گذشته و در پنجمین دوره مسابقات سراسری کودکان هوشمند و مسابقات ملی نابغه‌ها و در بخش آزمون مکتوب ۳۷۳ نفر از کودکان سراسر ایران در ۶ سطح به هم به رقابت پرداخته بودند.
گروه‌های سنی شرکت کننده در این دوره از مسابقات ۵ تا ۷ سال و ۸ تا ۱۲ بودند.
روح‌الله مخبریان مدیرعامل موسسه کودکان هوشمند در جمع خبرنگاران گفت: اساس آموزش محاسبات ذهنی پرورش ذهن کودکان است چرا که این آموزش‌ها از طریق تکنیک‌های تصویرسازی انجام می‌شود که این مساله منجر به پرورش نیم‌کره راست و در مجموع پرورش متوازن دو نیم کره مغز می‌شود.
وی با تاکید بر این مسابقات به صورت استاندارد بین‌المللی در قالب ۷ دقیقه برگزار شد که شرکت کنندگان باید به ۶۰ سوال پاسخ می‌دادند اظهار داشت: برخی کودکان کمتر از این زمان به سوالات پاسخ دادند که موجب شگفتی شده بودند.
مخبریان با بیان اینکه این دوره از مسابقات نسبت به دوره قبل از کیفیت بالاتری برخوردار بودند افزود: شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات از کسانی بودند که در مسابقات استانی خود برنده شده و بسیار قوی هستند و تقریبا از یک ماه قبل به خانواده‌های آنها اطلاع‌رسانی لازم صورت گرفته و نمونه سوالات در اختیار آنان قرار گرفته بود.
مدیرعامل موسسه کودکان هوشمند درباره نحوه آموزش این کودکان خاطرنشان کرد: این آموزش‌ةا در مراکز این موسسه در استان همچون مدارس،‌مراکز غیررسمی مثل شهرداری‌ها، مهدهای کودک، دارالقرآن و تمام مراکزی که اجازه آموزش دارند به صورت ۱۲ ترم (به مدت ۲ سال) برگزار می‌شود و کودکان پس از گذراندن این دوره به دوره‌ پیشرفته راه پیدا می‌کنند.
وی گفت: کودکانی که این دوره‌ها را می‌گذرانند در کانونی تحت عنوان کانون نخبه‌ها یا نابغه‌ها حضور می‌یابند تا فعالیت‌های دیگری نیز انجام دهند.

منبع :