واضح‌ترین حسگر تصویری دوبین‌های موبایل ساخته شد

سونی حسگر تصویر با وضوح 48 مگاپیکسل ساخته که سپتامبر سال جاری بارگیری می‌شود. این واضح‌ترین حسگر تصویر دوربین‌های موبایل در جهان به حساب می‌آید.

واضح‌ترین حسگر تصویری دوبین‌های موبایل ساخته شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورج، هرچند شاخه تولید موبایل شرکت سونی عملکرد چندان مناسبی نداشته اما این شرکت همچنان در بخش حسگرهای تصویری رهبری بازار را برعهده دارد. این شرکت به تازگی حسگر تصویری به نامIMX۵۸۶ ساخته که وضوح آن  ۴۸ مگاپیکسل است. به گفته این شرکت چنین وضوحی بالاترین تعداد پیکسل در صنعت تولید دوربین های موبایل به شمار می آید.

کیفیت تصویر فقط با افزایش مگاپیکسل ها بهبود نمی یابد. گاهی اوقات ممکن است این ویژگی کارکردی معکوس داشته باشد و پیکسل های کوچکتر در نور کم به ایجاد نویز در تصویر منجر شوند. پیکسل های ۰.۸ میکرونی  که در این حسگر به کار رفته اند کوچکترین نمونه های بازار هستند. اما به گفته سونی با استفاده از چهار آرایه فیلتر رنگی Bayer و فناوری های نوین حساسیت به نور  افزایش می یابد.

موبایل های مختلف از نوکیا ۸۰۸Pure View در ۲۰۱۲ میلادی تا هواویP۲۰ Pro با کمک فناوری هایی مشابه، حسگرهای تصویری ۴۰ مگاپیکسل یا بیشتر را به کار گرفته اند اما IMX۵۸۶ یک راه حل بهتر است.

سونی این حسگر را با قطر  ۸ میلی متر می سازد. این بدان معناست که  لازم نیست دوربینی برجسته در موبایل کار رود .

این حسگر سال آتی روی موبایل ها به کار می رود.  سونی قصد دارد تا بارگیری نمونه هارا از سپتامبر امسال با قیمت ۲۷ دلار آغاز کند.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما

چگونه برای درس خواندن برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه آزمون های کانون ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24