برترین‌های المپیاد زیست‌شناسی 2018 معرفی شدند

بیست و نهمین المپیاد زیست‌شناسی با کسب دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز از سوی دانش‌آموزان ایرانی به کار خود پایان داد.

برترین‌های المپیاد زیست‌شناسی 2018 معرفی شدند

به گزارش ایسنا، المپیاد جهانی زیست‌شناسی 2018 از 24 تا 31 تیرماه در تهران برگزار شد و 270 دانش‌آموز از 70  کشور جهان در این المپیاد شرکت کردند. در این مسابقات دانش‌آموزان ایرانی موفق به کسب دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز شدند. اسامی برترین‌ها به این شرح است:

برندگان مدال طلا: پارمیدا پزشکیان و نیکان امیرخانی

برندگان مدال نقره: سارا محمدی

دارندگان مدال برنز: مهدی مسرور

به گزارش ایسنا، بیست و هشتمین دوره المپیاد جهانی زیست‌شناسی در انگلستان برگزار شد و در آن، دانش‌آموزان کشورمان به دو مدال طلا و دو نقره دست یافتند. ایران از سال 1999 و در دهمین دوره، به المپیاد زیست‌شناسی پیوست و از آن سال تاکنون در 19 دوره این المپیاد حضور ثابت و موفقی داشته است.

اولین دوره المپیاد جهانی زیست‌شناسی پس از تجربه موفق برگزاری المپیادهای علمی در علوم مختلف در سال 1369 (1990 میلادی) به میزبانی کشور چک با شرکت 6 کشور برگزار شد. پس از آن تعداد کشورهای شرکت کننده به سرعت افزایش یافت. اولین حضور ایران در دهمین دوره المپیاد جهانی در سوئد 2 مدال نقره و یک مدال برنز را به همراه داشت و تا سال 1395 در مجموع  6 مدال طلا، 39 مدال نقره و 19 مدال برنز حاصل تلاش تیم‌های المپیاد زیست شناسی ایران در سال‌های مختلف است.

شناسایی دانش‌آموزان مستعد در حیطه‌های مختلف زیست‌شناسی و حمایت از آنان در جهت شکوفایی، بررسی سطح علمی زیست‌شناسی در ایران و مقایسه آن با سایر کشورها، ایجاد نشاط علمی و فضای مثبت رقابتی با حضور دانش‌آموزان علاقه‌مند، ایجاد تحول و پویایی در دانش‌آموزان کوشا و دبیران با انگیزه، تقویت قدرت استدلال، تفکر و حل مساله در دانش‌آموزان و افزایش اعتماد به نفس دانش‌آموزان از جمله اهداف این رقابت علمی است.

منبع :

روزمهر اکبری
ارسال شده توسط : روزمهر اکبری