وجود ارتباط بین حساسیت به تلخی و ابتلا به سرطان

محققان دانشگاه لیدس انگلیس دریافتند بین میزان حساسیت زنان مسن به مزه تلخ و خطر ابتلا آن‌ها به سرطان ارتباط مستقیم وجود دارد.

وجود ارتباط بین حساسیت به تلخی و ابتلا به سرطان
محققان دانشگاه لیدس انگلیس دریافتند بین میزان حساسیت زنان مسن به مزه تلخ و خطر ابتلا آن ها به سرطان ارتباط مستقیم وجود دارد.

در این تحقیقات که بر اساس اطلاعات پروژه UK Women's Cohort Study انجام شد، رژیم غذایی، سبک زندگی و سلامت 5500 زن انگلیسی در یک دوره 20 ساله مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.
در این پروژه نوع تغذیه زنان در دهه 1990 و در زمان آغاز تحقیقات با استفاده از یک پرسشنامه با 127 سوال مشخص شده است. محققان با بررسی اطلاعات این پرسشنامه ها به این فرضیه رسیدند که احتمالا افراد حساس به طعم تلخی، میزان کمتری میوه و سبزی مصرف می کنند و در نتیجه بیش از سایرین به سرطان دچار می شوند.
محققان زنان مورد مطالعه را در سه دسته بسیار حساس، حساس و غیرحساس طبقه بندی کردند و با بررسی وضعیت سلامت آن ها مشخص شد میزان خطر ابتلا به سرطان در بین گروه بسیار حساس 58 درصد بالاتر از و در بین گروه حساس 40 درصد بالاتر زنان گروه غیر حساس است. با وجود این هیچ تفاوتی در میزان مصرف میوه و سبزیجات این گروه ها مشاهده نشد.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه European Journal of Nutrition منتشر شده است.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24