هرآنچه باید درباره سوختن پیکسل در صفحه نمایش باید بدانیم

سوختن پیکسل یا پیکسل سوختگی یکی از مشکلات مهم صنعت تلویزیون است. اما همه کاربران اطلاعات دقیقی درباره علت سوختن پیکسل، مشکلاتی که بوجود می‌آورد یا حتی راه‌حل‌های برندهایی

هرآنچه باید درباره سوختن پیکسل در صفحه نمایش باید بدانیم

سوختن پیکسل یا پیکسل سوختگی یکی از مشکلات مهم صنعت تلویزیون است. اما همه کاربران اطلاعات دقیقی درباره علت سوختن پیکسل، مشکلاتی که بوجود می‌آورد یا حتی راه‌حل‌های برندهایی مانند سامسونگ برای این مشکل ندارند.

سوختن پیکسل یا پیکسل سوختگی چیست؟

سوختن پیکسل زمانی ایجاد می‌شود که یک تصویر ثابت برای مدتی طولانی روی صفحه نمایش باقی مانده و باعث شود حتی وقتی تصویر تغییر کرده یا نمایشگر خاموش است هم هاله‌ای از تصویر روی آن باقی بماند. سوختن پیکسل در لپ تاپ ، تلفن همراه و تلویزیون بیشتر رایج است.

هرآنچه باید درباره سوختن پیکسل در صفحه نمایش باید بدانیم


بد نیست بدانید برخی عادات تماشای تلویزیون هم باعث سوختن پیکسل می‌شوند مثلا وقتی یک فیلم بلند می‌بینید یا مسابقه فوتبال تیم مورد علاقه‌تان را در شبکه ورزش تماشا می‌کنید و حتی وقتی می‌خواهید بازی جدید پلی‌استیشن‌ خود را امتحان کنید، احتمال پیکسل سوختگی وجود دارد.

سوختن پیکسل و ارتباط آن با مشکل ارگانیک LED

در نمایشگرهای ارگانیک LED (دیودهای خودنورده ارگانیک) هر پیکسل چرخه حیات متفاوتی دارد زیرا نور را بصورت مستقل تولید می‌کند. به این ترتیب هرچه آن پیکسل بیشتر روشن بماند، چرخه حیاتش کوتاه‌تر شده و به این ترتیب نور تولیدی آن و روشنایی تصویر در آن منطقه کمتر شده و به این ترتیب بخشی از تصویر همیشه مانند هاله در آنجا دیده می‌شود. این فناوری اساسا یک فناوری ارگانیک است به این معنی که به مرور زمان رو به افول می‌رود و اگر استفاده از آن در حداکثر ظرفیت انجام شود، این افول سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

هرآنچه باید درباره سوختن پیکسل در صفحه نمایش باید بدانیم


به دلیل ماهیت فناوری بکار رفته در این تلویزیون‌ها، کاربران ارگانیک LED از سال‌های دوم یا سوم با افت کیفیت تصویر و انبوهی از مشکلات از جمله پیکسل سوختگی مواجه می‌شوند. این مسئله را می‌توان در روند رو به افزایش شکایت از این مشکل در فروم‌های تخصصی و سایت‌های تست محصولات مشاهده کرد.


را‌ه‌حل سامسونگ برای مشکل سوختن پیکسل

بصورت ساده می‌توان گفت سامسونگ از فناوری استفاده می‌کند که دچار پیکسل سوختگی نمی‌شود و در نتیجه کاربر می‌تواند با خیال راحت از کیفیت بالای تصاویر در آن لذت ببرد. تلویزیون‌های QLED و UHD سامسونگ در برابر سوختن پیکسل ایمن هستند و تست‌ سایت‌های بی‌طرف همچون Rtings.com نیز کاملا این گفته را تایید می کند و این یعنی می‌توانید با خیال راحت از تماشای برنامه‌های موردعلاقه‌تان لذت برده و مطمئن باشید که تا سال‌های سال تلویزیون‌تان دچار پیکسل سوختگی نخواهد شد.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24