کنکور 98

ستاره‌هایی برای افزایش بازده مطالعاتی

تقریباً همه‌ی دانش‌آموزان به دنبال راهکارهایی برای انجام باکیفیت کارها در کوتاه‌ترین زمان هستند. آن‌ها دوست دارند بازده مطالعاتی بالایی داشته باشد.

ستاره‌هایی برای افزایش بازده مطالعاتی

تقریباً همه‌‌ی دانش‌آموزان به دنبال راهکارهایی برای انجام باکیفیت کارها در کوتاه‌ترین زمان هستند. آن‌ها دوست دارند بازده مطالعاتی بالایی داشته باشد و در کنار حضور در مدرسه و شرکت در کلاس‌های متنوع، بتوانند در خانه هم مطالعه‌‌ی مؤثر داشته باشند.

یکی از راهکارهای مفیدی که می‌تواند دانش‌آموزان را به این هدف برساند، ستاره‌‌دار کردن تست‌های کتاب‌های تست است. بهتر است زمانی که پیمانه‌‌ی تست خود را به اتمام می‌رسانید، فوراً اقدام به تجزیه و تحلیل آن کنید. طبیعی است که با توجه به دانسته‌ها و اطلاعات خود می‌توانید به تعدادی از تست‌ها پاسخ درست و منطقی بدهید.

در این میان تست‌هایی هم وجود دارند که یا از پاسخ دادن به آن‌ها اجتناب کرده‌اید یا در پاسخ دادن به آن‌ها راه نادرستی را انتخاب کرده‌ و به گزینه‌‌ی نادرستی رسیده‌اید. حتی ممکن است در میان تست‌هایی که درست حل کرده‌اید سؤالاتی وجود داشته باشد که راه‌حل کوتاه‌تر و منطقی‌تری در کتاب داشته باشند.

می‌توانید این گونه تست‌ها را با ستاره‌هایی در کتاب خود علامت‌گذاری کرده و نکات مخصوص آن‌ها را یادداشت کنید. دفعات بعد که به سراغ تست‌زنی از همان مبحث می‌روید دیگر لازم نیست برای همه‌‌ی تست‌ها وقت بگذارید. تنها کافی است تست‌های ستاره‌دار را بررسی کنید تا به تسلط کافی در هر پیمانه‌‌ی تستی برسید. ستاره‌هایی که در کنار شماره‌‌ی هر سؤال قرار می‌گیرند به میزان زیادی موجب صرفه‌جویی در زمان و افزایش بازده مطالعاتی می‌شوند.