چگونه زبان بخوانیم و پیشرفت کنیم؟

مهمترین نکته برای خواندن درس زبان تشخیص اولویت‌ها است که باعث می‌شود شما با حداکثر استفاده از زمانو مهمتر از آن حتی با داشتن سطح ضعیفی از زبان، ب

چگونه زبان بخوانیم و پیشرفت کنیم؟

مهمترین نکته برای خواندن درس زبان تشخیص اولویت ها است که باعث می شود شما با حداکثر استفاده از زمان (زمان جاری و زمان مرده) و مهمتر از آن با داشتن هر سطحی از زبان، به موفقیت و پیشرفت برسید. یادگیری زبان بیشتر از هر چیزی نیاز به تکرار  و تداوم در مطالعه دارد و شما باید دائما درگیر آن باشید. با توجه به بحث تعادل در مطالعه دروس عمومی و اختصاصی  اکثر دانش آموزان در مطالعه در برنامه مطالعاتی خود دو یا حداکثر سه روز را به خواندن زبان اختصاص می دهند. مطالعه زبان باید در برنامه هر روز شما باشد .در مقاله های بعدی اینکه چگونه هر روز بدون در نظر گرفتن وقت اضافی برای زبان در برنامه روزانه تان، هر روز لغت زبان را به طور موثر بخوانید خواهیم گفت.

سوال 1 : اول لغات بخوانیم یا گرامر؟   پاسخ: اینکه شما باید از لغت شروع کنید یا گرامر اصلا مهم نیست. مهم این است که  شروع کنید. شروع کردن به خواندن مهمترین مساله است.

 سوال2: چگونه زبان را بخوانیم؟   پاسخ: اول باید اولویت بندی خودتان را برای خواندن زبان مشخص کنید. برای اولویت بندی باید بودجه بندی سوالات زبان در کنکور را بدانید، نقاط قوت و ضعف خود را مشخص کنیدو سپس با شناخت خودتان ،‌اولویت های خواندن خود را با توجه به شناخت خود و بودجه بندی کنکور مشخص کنید تا از وقت خود بهترین استفاده را ببرید و بیشترین بهره را از خواندن خود ببرید. بودجه بندی سوالات زبان در کنکور به صورت زیر است.


ردیف

موضوع

میانگین تعداد سوالات درکنکور

درصد بودجه بندی

توضیح

1

واژگان

8

32%

این قسمت مربوط به ترجمه لغات است. همچنین برای پاسخگویی به این مطلب باید روی گرامر هم تسلط داشته باشید.

2

گرامر

4

16%

این بخش شامل قواعد و تست هایی که باید نکات گرامری را در پاسخگویی به آنها رعایت کنید، می باشد

3

کلوز تست

5

20%

این بخش شامل یک متن ناقص می باشد که جای خالی نواقص را با توجه به گزینه ها باید پر کنید

4

درک مطلب

8

32%

این قسمت شامل متن های انگلیسی است که باید آنها را بخوانید و به سوالات داده شده پاسخ دهید

کل سوالات

25

اولویت ها را تشخیص دهید

زبان در کنکور دارای سه بخش اصلی است:

1-بخش واژگان:‌ بیشتر سوالات زبان مربوط به واژگان است و تسلط به واژگان خیلی مهم است. در مورد بخش واژگان به طور میانگین حدود 1400 لغت زبان برا کنکور استفاده می شود (کتاب درسی+ لغات تکمیلی و لغات پر تکرار) یعنی 70 پیمانه 20 تایی از واژگان  (برای دانستن  یادگیری بحث پیمانه ها به مقاله آقای قلم چی "پیمانه‌ها یک ابزار جدید و موثر" مراجعه نمایید ). می توانید هر 20 لغت یا هر 10 لغت را یک پیمانه در نظر بگیرید. دانش اموز متوسط و قوی می تواند در هفته دوو پیمانه 20 تایی از واژگان و دانش اموز متوسط به پایین هفته ای 4 پیمانه 10  تایی از واژگان را  برنامه درسی خود قرار دهد. 

2-بخش گرامر :   در این بخش شما باید کاربرد نکات گرامر ی را در  پاسخ دادن به سوالات بلد باشید و با تست زدن مفهومی به نکات گرامی مسلط شوید.

3-بخش درک مطلب: برای پاسخ به سوالات درک مطلب نیازی به دانستن همه لغات و ترجمه متن نیست چراکه ممکن است وقت کم بیاورید و  یا  معنی بسیاری از لغات را ندانید و یا معنی کلی جملات و متن را استباه متوجه شوید. همچنین پاسخ به سوالات ریدینگ نیاز به دانستن گرامر هم است و برخی سوالات آن را با دانستن گرامر می توانید پاسخ دهید.

توجه: هر کدام از این 3 بخش روش مطالعه خاص خود را دارند. یادتان باشد قرار نیست این روشهای گفته شده برای شما معجزه کند. در نهایت برای گرفتن یک نتیجه خوب و موفقیت آمیز همه جیز بستگی به خودتان دارد و  باید با دانستن روش های مختلف و نیز شناخت وضعیت خودتان در این درس و نحوه مطالعه خودتان، روش مخصوص به خودتان را پیدا کنید.

  در مقاله های بعدی به دانستن برخی  روش های موثر خواندن لغات زبان انگلیسی و روش خواندن درک مطلب بدون ترجمه کردن و پاسخگویی به سوالات آن و روش پاسخ به سوالات گرامر بدون دانستن معنی را خوهیم پرداخت.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24