مطالعه‌ی حرفه‌ای در تابستان

تابستان فرصت بسیار خوبی در اختیار ما می‌‌گذارد تا بتوانیم مهارت‌های زیادی را تمرین و تکرار کنیم و بیاموزیم.

مطالعه‌ی حرفه‌ای در تابستان

تابستان فرصت بسیار خوبی در اختیار ما می‌‌گذارد تا بتوانیم مهارت‌های زیادی را تمرین و تکرار کنیم و بیاموزیم. یکی از این مهارت‌ها نحوه‌ی مطالعه‌ی حرفه‌ای و ماهرانه است، به نحوی که بتوانیم از مطالعه‌ی خود به بهترین نتیجه دست یابیم. برای این‌که بتوانیم خوب و درست مطالعه کنیم باید قدم به قدم مراحل زیر را به ترتیب طی کنیم:

1. ابتدا باید برای مطالعه‌ برنامه‌ریزی کنیم. بهتر است جمعه‌ها برنامه‌ی هفتگی تنظیم کنیم و هر شب برای روز بعد، برنامه‌ی خود را دقیق‌تر و جزئی‌تر بازنویسی کنیم.

2. باید مطالب را از روی کتاب درسی و درس‌نامه‌های کتاب‌های تست با دقت مطالعه کنیم و نکات مهم را یادداشت و خلاصه‌برداری کنیم.

3. سپس باید از روی مطالبی که خوانده‌ایم تست آموزشی کار کنیم تا متوجه شویم که چه مقدار از مطالبی که خوانده‌ایم یاد گرفته‌ایم. تست آموزشی می‌تواند تعدادی از تست‌های در دسترس ما باشد که آن‌ها را بدون در نظر گرفتن زمان، با دقت و حوصله حل می‌کنیم.

4. سپس باید به سراغ حل تست زمان‌دار برویم. بهتر است در این مرحله و نیز مرحله‌ی قبل، نکات تست‌ها را نیز در دفتر خلاصه‌برداری خود یادداشت کنیم.

5. درنهایت باید مطالبی را که خوانده‌ایم مرور و دوره کنیم. مطالعه بدونِ نگاه به گذشته کامل نمی‌شود.

در صورتی که مراحل مطالعه‌ی حرفه‌ای را در تابستان تمرین کنیم، به‌مرور متوجه خواهیم شد که مطالعه‌ی ما نسبت به گذشته، ارزش و بازدهی بیش‌تری خواهد داشت.مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24