چگونه از کپک زدن نان جلوگیری کنیم

نان و کیک دو خوراکی هستند که نگهداری از آنها ممکن است با مشکلاتی مانند کپک زدن و بیات شدن همراه باشد.

چگونه از کپک زدن نان جلوگیری کنیم

 نان و کیک دو خوراکی هستند که نگهداری از آنها ممکن است با مشکلاتی مانند کپک زدن و بیات شدن همراه باشد. با ما همراه شوید تا بدانید چگونه می‌توانید نان و کیک را برای طولانی مدت تازه نگه دارید

برای اینکه کیک باقیمانده در یخچال خشک نشود و تزیین آن هم به هم نخورد، بعد از برش دادن کیک، روی ناحیه برش زده نان تست بگذارید و آن را با خلال دندان ثابت کنید.

 نان و کیک دو خوراکی هستند که نگهداری از آنها ممکن است با مشکلاتی مانند کپک زدن و بیات شدن همراه باشد. با ما همراه شوید تا بدانید چگونه می‌توانید نان و کیک را برای طولانی مدت تازه نگه دارید.در ادامه این مطلب را به نقل از مجله سیمرغ بخوانید.نگهداری از کیک 
برای اینکه کیک باقیمانده در یخچال خشک نشود و تزیین آن هم به هم نخورد، بعد از برش دادن کیک، روی ناحیه برش زده نان تست بگذارید و آن را با خلال دندان ثابت کنید.

نگهداری از گوشت چرخ کرده
گوشت چرخ کرده را باید به سرعت فریزر کرد اما برای اینکه هر بار مجبور نشوید حجم زیادی از گوشت را از انجماد در آورید، توصیه می‌کنیم آن را در نایلون‌های زیپ‌دار بریزید و بعد از اینکه هوای آن را گرفتید تقسیم بندی کنید تا هر بار به راحتی تکه مورد نیاز را بردارید و بقیه گوشت را از انجماد خارج نکنید.

نگهدازی از پنیر
ظرف پنیر یا خامه را باید برعکس در یخچال بگذارید. این کار کمک می‌کند میزان جریان هوا در آن کمتر شود، باکتری وارد آن نشود و مدت بیشتری تازه بماند.

نکهداری از شیر
اگر می‌خواهید شیر را برای مدتی طولانی نگه دارید، بهترین کار فریزکردن آن است. به این ترتیب که آن را به بخش‌های کوچک تقسیم و جداگانه فریز کنید.

نگهداری از عسل
معمولا عسل فاسد شدنی نیست اما برای این که باکیفیت تر باقی بماند حتما در ظرف را محکم ببندید.

نگهداری از نان
برای نگهداری نان هرگز آن را در هوای آزاد قرار ندهید زیرا به سرعت خشک می‌شود. بهتر است نان را در ساک پارچه‌ای قرار دهید. کیسه‌های نایلونی اصلا مناسب نگهداری‌ نان نیست، مگر اینکه بخواهید آن را در فریزر قرار دهید. بهترین شیوه نگهداری نان فریز کردن آن است. قبل از این کار نان باگت یا صنعتی را برش نزنید تا رطوبت داخل آن خارج نشود. اگر نانی در جریان هوا خشک شد نیز کافی است کمی آن را نمناک کنید و داخل فر بگذارید تا گرم و تازه شود.

منبع :مشاوره تلفنی و پاسخ به سوالات شما درباره امتحانات

چگونه برای درس خواندن در دوره امتحانات برنامه ریزی کنم ؟
پاسخ به سوالات شما درباره کارنامه ، روش های مطالعه ، انتخاب کتاب های آموزشی و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
پاسخگویی 8 تا 24